Новини | Історія | Адміністрація | Структура | Навчальний процес | Наукові школи | Русский
Абітурієнт | Магістратура | Аспірантура | Докторантура | Бібліотека | Співпраця | Webmaster | English
Новини

ХІ Міжнародна наукова конференція “Семантика мови і тексту”

Кафедра загального і порівняльного мовознавства Інституту філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проводить 26-28 вересня 2012 року ХІ Міжнародну наукову конференцію “Семантика мови і тексту”.

Матеріали обсягом 8-10 машинописних сторінок (0,5 др. арк.) просимо надсилати до 15 травня 2012 року.

Докладну інформацію (pdf-файл, 97 Кв) можна завантажити тут.

“STUDIA LINGUISTICA. Випуск VI”

Кафедра загального мовознавства та класичної філології приймає статті до збірника наукових праць “STUDIA LINGUISTICA. Випуск VI” до 31 січня 2012 року. Орієнтовний термін виходу – травень 2012 року.

Вимоги до рукописів для публікації у фаховому збірнику наукових праць “STUDIA LINGUISTICA” (pdf-файл, 181 Кв) можна завантажити тут.

Товариство української мови: оголошення переможців у конкурсі студентських наукових робіт і лекція диктора українського радіо Петра Бойка

Товариство української мови Київського національного університету імені Тараса Шевченка оголошує переможців 2011 року в 16-му конкурсі студентських наукових робіт, проведеному спільно з Міжнародним благодійним фондом “Смолоскип” на тему „Мова і влада”. За традицією переможців конкурсу прийнято до Товариства. Урочисте вручення лавреатам премій, грамот, книжок відбудеться у четвер 22 грудня об 11.30 в актовій залі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (бульв. Т.Шевченка, 14), після чого з лекцією перед присутніми виступить диктор українського радіо Петро Бойко, який розповість про можливості людського голосу.

Докладну інформацію (pdf-файл, 133 Кв) можна завантажити тут.

День відчинених дверей в Інституті філології!

Запрошуємо 16 грудня на День відчинених дверей усіх, хто мріє про вивчення філології в одному з найстаріших і найавторитетніших університетів України. Зустріч із абітурієнтами та їхніми батьками відбудеться о 15.00 в Актовій залі гуманітарного корпусу університету за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 14.

Докладну інформацію (pdf-файл, 126 Кв) можна завантажити тут.

Вечорниці на Андрія!

Інститут філології запрошує викладачів і студентів усіх факультетів й інститутів Київського національного університету імені Тараса Шевченка на вечорниці! Чекаємо на Вас 13 грудня о 17.00 і дзеркальному холі Інституту філології!

Докладну інформацію (pdf-файл, 234 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

23 листопада 2011 року о 13.00 в ауд. 63 Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться відбірковий етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Фольклористика в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка

Інститут філології, кафедра фольклористики, Центр фольклору та етнографії запрошують Вас взяти участь у святковій науково-мистецькій акції «Фольклористика в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка», яка відбудеться 6 грудня 2011 року в межах відзначення десятиріччя Інституту філології.

Докладну інформацію (pdf-файл, 118 Кв) можна завантажити тут.

Радіо Інституту філології відновило свою роботу

Родзинкою філологічного радіо є цікаве завершення кожного ефіру: остання фраза ведучої обов’язково містить дидактичний елемент і позитив, що спонукає замислитися і водночас усміхнутися. Зі своїми творчими пропозиціями щодо змістового наповнення ефіру звертайтеся в прес-центр Інституту філології (ауд. 124). Детальніше....

VI Міжнародна науково-практична конференція „Міжкультурна комунікація: мова – культура – особистість”

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі VI Міжнародної науково-практичної конференції „Міжкультурна комунікація: мова – культура – особистість”, яка відбудеться у Національному університеті „Острозька академія” на факультеті романо-германських мов 26-27 квітня 2012 року.

Заявку та статтю потрібно надіслати до 1 лютого 2012 року.

Докладну інформацію (pdf-файл, 308 Кв) можна завантажити тут.

Cвяткуємо 10-річчя Інституту філології

11 листопада в Актовій залі Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) відбудеться святковий концерт з нагоди 10-ої річниці створення Інституту філології.

Докладну інформацію можна завантажити тут.

16-й конкурс студентських наукових робіт

Товариство української мови Київського університету імені Тараса Шевченка та Міжнародний благодійний фонд „Смолоскип” оголошують про 16-й конкурс студентських наукових робіт. Мета конкурсу – сприяти дослідницьким зусиллям молодих талантів у царині українознавства. Тема 2011 року: „МОВА І ВЛАДА”. Участь у конкурсі можуть взяти студенти й випускники шкіл. Встановлено 6 премій: одна перша (800 гривень), дві другі (по 500 гривень), три треті (по 300 гривень). Переможці нагороджуються грамотами. Кращі студії будуть рекомендовані до друку. Всі учасники отримають цінні книги. Роботи надсилати Товариству української мови поштою або здавати в канцелярію ректорату (Київ 01033, вул. Володимирська, 64) до 30 жовтня 2011 року.

Оголошення (pdf-файл, 86 Кв) - тут.

"Люди, які змінили світ": кінопоказ короткометражок

26 жовтня 2011 року в кіноклубі Інституту філології відбудеться кінопоказ дипломних робіт студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.

Афіша (gif-файл, 159 Кв) - тут.

IV Академічна дискусія «Спадщина Середньовіччя Сходу та Заходу в європейській ідентичності України» у рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом»

14 жовтня 2011 р. з 9.30 до 15.00, з ініціативи Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у партнерстві з Інститутом літератури ім. Т. Шевченка НАН України, за підтримки журналу світової літератури «Всесвіт», відбудеться IV Академічна дискусія «Спадщина Середньовіччя Сходу та Заходу в європейській ідентичності України» у рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом». Інформаційним партнером є Радіо Свобода.

До участі зголосилися: д.філос.н. Мирослав Попович (Інститут філософії НАН України), д.філос.н. Юрій Чорноморець, канд. теології, канд. істор.наук, проректор Київської Духовної Академії з наукової роботи Володимир Бурега, канд. філос. наук. Андрій Баумейстер, канд. філос. наук Олександр Сарапін, д. істор. наук. професор, заслужений працівник культури України. Надія Нікітенко, канд. істор.наук, провідний науковий співробітник Національного заповідника «Софія Київська», В’ячеслав Корнієнко, проф., доктор мистецтвознавства, завідувач відділу Інституту мистецтва та етнографії НАН України Дмитро Степовик та низка інших науковців, письменників, перекладачів.

Докладну інформацію (pdf-файл, 308 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародна наукова конференція «Творчий спадок А.О.Білецького в новітніх парадигмах наукового знання: до 100-річчя від дня народження»

21 жовтня 2011 року Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить Міжнародну наукову конференцію «Творчий спадок А.О.Білецького в новітніх парадигмах наукового знання: до 100-річчя від дня народження».

Тексти доповідей потрібно надіслати до 5 жовтня 2011 року.

Докладну інформацію (zip-файл, 9 Кв) можна завантажити тут.

Всеукраїнська наукова конференція «Мова як світ світів: поетика і граматика текстових структур»

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській науковій конференції «Мова як світ світів: поетика і граматика текстових структур», яка відбудеться в Інституті філології 9-10 листопада 2011 року.

Заявку і статтю необхідно надіслати до 15 жовтня 2011 року.

Докладну інформацію (zip-файл, 13 Кв) можна завантажити тут.

Проект і міжнародна конференція «Науковий дебют 2011 – сталий розвиток»

Національна академія педагогічних наук України, Академія спеціальної педагогіки ім. М. Ґжеґожевської у м. Варшава, Державна вища професійна школа у м. Рацібуж щиро запрошують узяти участь у проекті, який закінчиться міжнародною конференцією під заголовком «Науковий дебют 2011 – сталий розвиток».

Термін надсилання робіт: 30 жовтня 2011 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 799 Кв) можна завантажити тут.

Всеукраїнськa науковa конференція «Літературно-мистецька генерація кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Родина Рильських» (Україна, м.Київ)

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Київський літературно-меморіальний музей М.Т.Рильського, Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка запрошують до участі в конференції «Літературно-мистецька генерація кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Родина Рильських», яка відбудеться 6-7 жовтня 2011 року о 10.00 в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, бул. Т.Шевченка, 14. Заявки приймаються до 20 вересня 2011 року.

Докладну інформацію (pdf-файл, 225 Кв) можна завантажити тут.

ІІ Міжнародна наукова конференція “Українська мова серед інших слов'янських: етнологічні та граматичні параметри” (Україна, м.Кривий Ріг)

Кафедра української мови Криворізького державного педагогічного університету організовує 3-4 листопада 2011 року ІІ Міжнародну наукову конференцію “Українська мова серед інших слов'янських: етнологічні та граматичні параметри”.

Для участі в конференції потрібно до 12 вересня подати заявку, а матеріали доповіді надіслати до 1 жовтня 2011 року.

Докладну інформацію (pdf-файл, 206 Кв) можна завантажити тут.

День абітурієнта

15 квітня 2011 року о 15-00 Інститут філології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить
«День відчинених дверей».

Запрошуємо на гостину всіх, хто мріє про вивчення філології в одному з найстаріших і найавторитетніших університетів України. Завітавши до нас, Ви зможете довідатися про спеціальності, про умови вступу та специфіку навчання в Інституті філології, про нашу дружну філологічну родину.

Зустріч відбудеться в Актовій залі гуманітарного корпусу університету за адресою: бульвар Т.Шевченка, 14.

Ласкаво просимо до Інституту філології!

ІІІ Академічна дискусія «Націєтворча місія перекладу»

1 квітня 2011 року в приміщенні Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом» відбудеться ІІІ Академічна дискусія «Націєтворча місія перекладу». Захід організовують Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка й журнал світової літератури «ВСЕСВІТ» за сприяння Фонду "Європа ХХІ". Мета пропонованої дискусії – визначити сучасні ключові проблеми перекладу як презентації України в глобалізованому світі та осмислити роль перекладу для самоусвідомлення нації.

Докладну інформацію (pdf-файл, 97 Кв) можна завантажити тут.

Віршознавчий семінар "Український дольник"

Кафедра теорії літератури та компаративістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує взяти участь у віршознавчому семінарі, який відбудеться 31 травня 2011 року в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Заявку для участі в семінарі просимо подати до 1 травня 2011 року. Роздрукований текст доповіді у двох примірниках просимо надати оргкомітетові під час роботи семінару.

Докладну інформацію (pdf-файл, 104 Кв) можна завантажити тут.

Всеукраїнська наукова конференція “Концепти та константи в мові, літературі, культурі”

Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить Всеукраїнську наукову конференцію (за участю молодих учених) “Концепти та константи в мові, літературі, культурі”. Конференція відбудеться 14 квітня 2011 року.

Тему виступу та його коротке резюме (до 1800 знаків) просимо надсилати до 25 березня 2011 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 8 Кв) можна завантажити тут.

П’яті всеукраїнські наукові фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській

12-14 травня 2011 року на кафедрі фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудуться П’яті всеукраїнські наукові фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській.

Тему виступу та його коротке резюме (до 1800 знаків) просимо надсилати до 12 квітня 2011 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 45 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародна наукова конференція "Пріоритети германського та романського мовознавства"

Волинський національний університет імені Лесі Українки 3-5 червня 2011 року проводить V Міжнародну наукову конференцію "Пріоритети германського та романського мовознавства".

Заявки приймаються до 15 квітня 2011 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 1 521 Кв) можна завантажити тут.

Наукова конференція "Творчість та особистість Лесі Українки в історичному, культурологічному та філософському аспектах"

15 лютого 2011 року на базі музею Лесі Українки відбудеться наукова конференція "Творчість та особистість Лесі Українки в історичному, культурологічному та філософському аспектах", присвячена 140-річчю від дня народження письменниці.

Докладну інформацію (jpg-файл, 227 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародна наукова конференція до 80-річчя від дня народження доктора філологічних наук професора С.В.Семчинського

Кафедра загального мовознавства і класичної філології Інституту філології запрошує 19-20 травня 2011 року до участі у Міжнародній науковій конференції до 80-річчя від дня народження доктора філологічних наук професора Станіслава Володимировича Семчинського (1931-1999) "Рецепція наукової спадщини професора Станіслава Семчинського і сучасна філологія".

Заявки приймаються до 14 лютого 2011 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 34 Кв) можна завантажити тут.

Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена творчості Т.Г.Шевченка

Кафедра історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології запрошує Вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій творчості Т.Г.Шевченка. Конференція відбудеться 10 березня 2011 року (початок о 10 год.) в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Заявки приймаються до 25 лютого 2011 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 10 Кв) можна завантажити тут.

"Сприйняття Польщі і поляків в Україні" - презентація результатів

Прес-конференція відбудеться у понеділок, 13 грудня 2010 року з 10.30 до 12.00 у приміщенні Національного інформаційного агентства Укрінформ (вул. Б. Хмельницького, 8/16), наукова дискусія - з 16.30 до 18.00 у Центрі польських та європейських студій НаУКМА. Під час зустрічі відбудеться коротка презентація результатів опитування та дискусія за участі представників дипломатичних та владних інституцій України і Польщі, громадських організацій, експертів, академічних кіл та студентської молоді.

Докладну інформацію (rar-файл, 1606 Кв) можна завантажити тут.

Відносини між Республікою Корея та Україною: конкурс-есе 21-го століття (Україна, Київ)

Київський національний університет імені Тараса Шевченка разом з Посольством Республіки Корея в Україні запрошує студентів університету взяти участь у корейському англомовному конкурсі-есе на тему “What can we do to realize better cooperative relations between Korea and Ukraine, particularly in energy efficiency and resource development when the tendency towards common propriety in the globalization era of the 21st century is a common phenomenon”. (Що слід зробити, щоб краще реалізувати відносини співробітництва між Республікою Корея та Україною, зокрема в оптимальному використанні енергії та ресурсів, в той час як тенденція до доцільності використання ресурсів в епоху глобалізації 21 століття є загальним феноменом).

Золотим призерам буде надана можливість навчання за Корейською програмою для випускників з наданням стипендії, а також коштовні призи – корейські мобільні телефони. Решта переможців отримають грошові призи розміром 400$ і 300$ відповідно.

Роботи приймаються до 10 листопада 2010 року.

Докладну інформацію можна отримати на сторінці кафедри китайської, корейської та японської філології.

Міжнародна наукова конференція пам’яті професора О.О. Андрієвської (Україна, Київ)

Кафедра французької філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує Вас узяти участь у Міжнародній науковій конференції пам’яті професора О.О.Андрієвської. Конференція відбудеться 15 жовтня 2010 року в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Mатеріали доповідей (статті) приймаються до 10 вересня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 24 Кв) можна завантажити тут.

Звіт про роботу конференції (pdf-файл, 135 Кв) знаходиться тут.

Міжнародна наукова конференція „МОВА ЯК СВІТ СВІТІВ. Граматика і поетика текстових структур” (Україна, Київ)

Кафедра сучасної української мови Інституту філології запрошує взяти участь у Міжнародній науковій конференції „МОВА ЯК СВІТ СВІТІВ. Граматика і поетика текстових структур”, яка відбудеться 18-19 листопада 2010 року в Київському національному університеті імені Т. Шевченка.

Заявку, текст та копію поштового доручення про сплату організаційного внеску потрібно подати до 20 жовтня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 7 Кв) можна завантажити тут.

“Думка й слово: традиції О.Потебні й сучасна філологічна наука (до 175-річчя О.Потебні)” (Україна, Київ)

Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить Міжнародну наукову конференцію “Думка й слово: традиції О.Потебні й сучасна філологічна наука (до 175-річчя О.Потебні)”. Конференція відбудеться 21 жовтня 2010 року.

Охочі взяти участь у конференції мають подати заявку до 5 жовтня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 6 Кв) можна завантажити тут.

Віршознавчий семінар “Вірш у системі перекладу” (Україна, Київ)

Кафедра теорії літератури та компаративістики Інституту філології запрошує взяти участь у віршознавчому семінарі, який відбудеться 21 вересня 2010 року в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Заявку та текст доповіді прохання подати до 7 вересня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 5 Кв) можна завантажити тут.

Програму роботи семінару (pdf-файл, 189 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародний науковий збірник з лінгвокультурології (Самара, Росія)

Самарська гуманітарна академія запрошує до участі в міжнародному науковому збірнику з лінгвокультурології. Mатеріали приймаються до 1 листопада 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 7 Кв) можна завантажити тут.

«Українська спільнота: культурно-світоглядні перетворення в історичному досвіді та сьогоденні» (Україна, Київ)

28 жовтня 2010 року Центр українознавства філософського факультету проводить Міжнародну наукову конференцію «Українська спільнота: культурно-світоглядні перетворення в історичному досвіді та сьогоденні».

Заявку та текст доповіді прохання подати до 1 жовтня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 10 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародні науково-теоретичні "Граматичні читання - VI" (Донецьк, Україна)

3-4 лютого 2011 року кафедра української мови та прикладної лінгвістики Донецького національного університету спільно з Інститутом української мови НАН України проводять Міжнародні науково-теоретичні "Граматичні читання - VI".

Докладну інформацію (rar-файл, 380 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародна конференція “Паремія народів слов'янських” (Острава, Чехія)

Кафедра славістики філософського факультету Остравського університету запрошує 20-21 жовтня 2010 року на Міжнародну конференцію “Паремія народів слов'янських”.

Анкету-заявку на участь в конференції прохання надіслати до 31 липня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 95 Кв) можна завантажити тут.

«Українська спільнота: культурно-світоглядні перетворення в історичному досвіді та сьогоденні» (Україна, Київ)

28 жовтня 2010 року Центр українознавства філософського факультету проводить Міжнародну наукову конференцію «Українська спільнота: культурно-світоглядні перетворення в історичному досвіді та сьогоденні».

Заявку та текст доповіді прохання подати до 1 жовтня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 10 Кв) можна завантажити тут.

“Підготовка студентів немовних спеціальностей до міжкультурної комунікації у процесі вивчення гуманітарних дисциплін” (Україна, Київ)

Кафедра іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту Національного авіаційного університету запрошує Вас взяти участь у міжрегіональному методичному семінарі “Підготовка студентів немовних спеціальностей до міжкультурної комунікації у процесі вивчення гуманітарних дисциплін”, яка відбудеться 16 червня 2010 року.

Заявку, тези та оргвнесок прохання подати до 21 травня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 60 Кв) можна завантажити тут.

“Людина та її ідентичність у добу глобалізації” (Україна, Львів)

Кафедра філософії Львівського національного університету імені Івана Франка, Український католицький університет, Рада з дослідження цінностей та філософії (м.Вашингтон, США), Світова рада наукових товариств імені Тараса Шевченка, Інститут соціогуманітарних проблем людини ЗНЦ НАН України 29-30 червня 2010 року проводять Міждисциплінарну наукову конференцію “Людина та її ідентичність у добу глобалізації”.

Зацікавлених прохання подати заявку і тези до 20 травня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 8 Кв) можна завантажити тут.

День абітурієнта Інституту філології

День абітурієнта Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться 14 травня 2010 року. Усіх бажаючих запрошуємо до актового залу Інституту (бульвар Тараса Шевченка, 14) о 15 годині.

Естафета пам’яті: урочисте засідання Вченої ради Інституту філології

Уже 65 років країна живе, працює і розвивається під мирним небом, багато змін відбулося в рідному університеті і зокрема в Інституті філології, змінилося декілька поколінь викладачів, випущено десятки тисяч студентів, але пам’ять про ратний подвиг старших колег-ветеранів у цьому колективі живе і дбайливо оберігається... >>>

Засідання літературно-критичного клубу „Академічні бесіди” (Україна, Київ)

Запрошуємо Вас до участі в науковому обговоренні досліджень Тамари Гундорової „Кітч і література” та „ПроЯвлення Слова”. Захід відбудеться в рамках роботи літературно-критичного клубу „Академічні бесіди” 1 квітня (четвер) о 16.00 в Інституті літератури (вул. Грушевського 4, пов. 3, к. 316).

Докладну інформацію (rar-файл, 208 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародна школа україністики-2010 (Україна, Київ)

Міжнародна школа україністики (МШУ) запрошує на літню сесію, яка відбудеться орієнтовно з 4 по 26 липня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 6 Кв) можна завантажити тут.

Конкурс "Улюблений викладач"

З 1 березня до 25 квітня 2010 року "Яскраве радіо" та газета "Все про бухгалтерський облік" проводять Всеукраїнський конкурс "Улюблений викладач".

Листівка про умови конкурсу (rar-файл, 112 Кв).

День філолога

У понеділок, 29 березня 2010 року в актовій залі червоного корпусу Київського національного унівверситету імені Тараса Шевченка відбудеться святкування Дня філолога. Запрошуються всі бажаючі.

Круглий стіл "Мовосвіт Ліни Костенко" (Україна, Київ)

18 березня 2010 року в Інституті української мови НАН України (вул. Грушевського, 4, 7 поверх, зал засідань) відбудеться круглий стіл "Мовосвіт Ліни Костенко". Початок о 10.30. Запрошуються всі бажаючі.

Четверті всеукраїнські наукові фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській (Україна, Київ)

14 травня 2010 року на кафедрі фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудуться Четверті всеукраїнські наукові фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській.

Тему виступу та його коротке резюме (до 1800 знаків) просимо надсилати до 19 квітня 2010 року на електронну адресу організаційного комітету.

Докладну інформацію (rar-файл, 99 Кв) можна завантажити тут.

“Етнічні виміри універсуму: мова, література, культура” (Україна, Київ)

Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 14 квітня 2010 року проводить Всеукраїнську наукову конференцію за участю молодих учених “Етнічні виміри універсуму: мова, література, культура”.

Охочі взяти участь у Всеукраїнській науковій конференції мають подати заявку до 30 березня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 5 Кв) можна завантажити тут.

“Поетика містичного” (Україна, Чернівці)

7-8 жовтня 2010 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбудеться Міжнародна наукова конференція „Поетика містичного”. Кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури як організатор конференції запрошує взяти участь у її роботі.

Для участі у роботі конференції просимо надсилати заявки до 5 вересня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 21 Кв) можна завантажити тут.

Конференція молодих славістів (Чехія, Прага)

Філософський факультет Карлового Університету (Прага, Чехія) 4–5 листопада 2010 року проводить щорічну Конференцію молодих славістів.

Заявки на участь приймаються до 15 червня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 5 Кв) можна завантажити тут.

“Іноземна філологія у ХХІ столітті” (Україна, Запоріжжя)

Факультет іноземної філології Запорізького національного університету оголошує проведення ІІІ Міжнародної наукової конференції “Іноземна філологія у ХХІ столітті”, яка відбудеться 9-10 квітня 2010 року у м. Запоріжжя.

Кінцевий термін подання заявок та матеріалів на участь у конференції - 15 березня 2010 р.

Докладну інформацію (rar-файл, 11 Кв) можна завантажити тут.

ІІ Міжнародна науково-практична конференція ”Мова і мовний потенціал особистості в поліетнічному середовищі” (Україна, Мелітополь)

Запрошуємо Вас узяти участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції ”Мова і мовний потенціал особистості в поліетнічному середовищі”, яка відбудеться на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького 30 вересня – 1 жовтня 2010 року.

Заявку на участь у конференції, статтю, диск, кошти за публікацію, ксерокопію квитанції про оплату просимо надсилати до 30 травня 2010 р.

Докладну інформацію (rar-файл, 6 Кв) можна завантажити тут.

Х Міжнародні славістичні читання пам’яті академіка Леоніда Булаховського (Україна, Київ)

Кафедра слов’янської філології та кафедра полоністики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводять 23 квітня 2010 року Х Міжнародні славістичні читання пам’яті академіка Леоніда Булаховського.

Зацікавлених осіб просимо до 30 березня 2010 року подати в Оргкомітет заявки із зазначенням теми доповіді, вченого ступеня (звання), місця роботи, контактних координат, необхідності бронювання місць у готельному комплексі Київського університету і терміну перебування.

Докладну інформацію (rar-файл, 9 Кв) можна завантажити тут.

До Дня української мови – презентація відродженого літературного часопису «Сучасність»(Україна, Київ)

До дня рідної мови 19 лютого о 13-00 в Актовій залі нашого корпусу відбудеться презентація відродженого літературного часопису «Сучасність». Ведуть Віталій та Дмитро Капранови. У представленні беруть участь автори: Василь Шкляр, Леонід Талалай, Григорій Штонь, Олесь Ільченко.

Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена творчості Т.Г.Шевченка (Україна, Київ)

Кафедра історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій творчості Т.Г.Шевченка, що відбудеться 11 березня 2010 р.

Заявку подати до 25 лютого 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 10 Кв) можна завантажити тут.

ХIX Міжнародна наукова конференція «Мова і культура» імені Сергія Бураго (Україна, Київ)

Інститут філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, Інститут української мови НАН України, Інститут літератури ім. Тараса Шевченка НАН України, Інститут психології імені Г. С. Костюка АПН України, Інститут вищої освіти АПН України, Національна музична академія ім. П. І. Чайковського, Видавничий Дім Дмитра Бураго запрошують Вас узяти участь у ХIX Міжнародній науковій конференції «Мова і культура» імені Сергія Бураго, яка відбудеться 21–25 червня 2010 року в м. Києві.

Заявку та супровідні матеріали прохання надсилати до 1 травня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 235 Кв) можна завантажити тут.

Міжнарожна програма сприяння розвитку науки та освіти між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (Україна) та компанією «Mitsubishi Corporation» (Японія)

У 2008 році Київський національний університет імені Тараса Шевченка та відома японська компанія «Мітцубіші корпорейшн» уклали угоду з метою налагодження дружніх стосунків між університетом і компанією, зокрема, навчання японської мови, літератури та культури, а також розвитку сходознавчої науки. З 1 вересня 2008 року діють дві програми.

Докладну інформацію обома мовами можна отримати тут.

"Актуальні проблеми філології: мовознавство, літературознавство,
методика викладання філологічних дисциплін" (Маріуполь, Україна)

Маріупольський державний гуманітарний університет проводить 23 квітня 2010 року І Міжнародну науково-практичну конференцію "Актуальні проблеми філології: мовознавство, літературознавство, методика викладання філологічних дисциплін".

Анкету-замовлення прохання надсилати до 15 січня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 7 Кв) можна завантажити тут.

"Соціокультурні та етнолінгвістичні проблеми галузевого перекладу в парадигмі євроінтеграції" (Київ, Україна)

Кафедра англійської філології і перекладу Гуманітарного інституту НАУ запрошує 2-3 квітня 2010 року взяти участь у IIІ Міжнародній науково-практичній конференції "Соціокультурні та етнолінгвістичні проблеми галузевого перекладу в парадигмі євроінтеграції".

Матеріали надсилати до 15 лютого 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 68 Кв) можна завантажити тут.

21 випуск "Лінгвістичних студій" (Донецьк, Україна)

Кафедра української мови та прикладної лінгвістики Донецького національного університету готує до друку черговий (21) випуск і запрошує надсилати статті до 1 лютого 2010 року. Збірник вийде друком орієнтовно у червні 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 129 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародна наукова конференція "Людина в просторі мови" (Каунас, Литва)

Каунаський гуманітарний факультет Вільнюського університету запрошує взяти участь у Міжнародній науковій конференції "Людина в просторі мови", яка відбудеться 14-15 травня 2010 року.

Анкети з темами доповідей потрібно надіслати до 1 березня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 74 Кв) можна завантажити тут.

ІV Міжнародна науково-практична конференція "Міжкультурна комунікація: мова - культура - особистість" (Острог, Україна)

Національний університет "Острозька академія" запрошує 22-23 квітня 2010 року до участі в роботі ІV Міжнародної науково-практичної конференції "Міжкультурна комунікація: мова - культура - особистість".

Матеріали надсилати до 1 березня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 117 Кв) можна завантажити тут.

VIII Всеукраїнська наукова конференція "Слобожанщина: літературний вимір" (Луганськ, Україна)

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка запрошує 12 лютого 2010 року до участі в VIII Всеукраїнській науковій конференції "Слобожанщина: літературний вимір".

Матеріали надсилати до 15 січня 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 102 Кв) можна завантажити тут.

II Міжнародна наукова конференція "Лінгвалізація світу" (Черкаси, Україна)

Кафедра українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького запрошує 13-14 травня 2010 року до участі в II Міжнародній науковій конференції "Лінгвалізація світу".

Матеріали надсилати до 1 лютого 2010 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 101 Кв) можна завантажити тут.

Архів 2000-2009
До інформації про конференції, семінари, симпозіуми тощо - 2007-2009
До інформації про конференції, семінари, симпозіуми тощо - 2000-2007
© Олена Сірук, 2001 - 2014