Маріета Іванова-Стоянова Гіргінова

Лектор кафедри слов’янської філології

Дата народження: 15.06.1963

Маріета Іванова-Стоянова Гіргінова  має докторську ступінь в галузі філології, доцент болгарської літератури сучасного та новітнього періоду в Інституті літератури Болгарської академії наук (БАН).

2003 – 2007 рр. – викладач болгарської мови, літератури і культури в Санкт-Петербурзькому державному університеті. 2009 -2011 рр. - керівник болгарсько-російського науково-дослідницького проекту "Література в парадигмі культурного діалогу Болгарія - Росія" від БАН і РАН. З 2012 року – працює лектором в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Викладає болгарську мову, літературу, культуру та історію на кафедрі слов’янської філології. 2015 р. – член організаційного комітету міжнародного проекту «Мальовнича Болгарія» і керівник студентської науково-дослідницької групи з Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Викладала курси з історії сучасної болгарської літератури і театру в Пловдивському університеті імені Паїсія Хилендарського, Новому болгарському університеті, Софійському університеті імені Климента Охридського.

Коло наукових інтересів : історія та теорія сучасної болгарської літератури, драматургія, драма, модернізм, символізм, авангард, літературні та театральні періодичні видання.

Нагороджена Почесною грамотою Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2015 році.

Викладає курси:

• Історія болгарської літератури
  • Болгарська література в контексі сучасної Європи.
  • Літературні школи і напрямки в болгарській літературі.
  • Еволюція літературних традицій у болгарській літературі.
  • Література слов’янського зарубіжжя.

Автор книг:

2002 р. - „Лабиринтът на драмата. Трансформация на Аза в българската драматургия на ХХ век„.

2010 р.- „Блянове по модерна драма. Драматургичният проект на Петко Тодоров”.

Співредактор збірок:

1999 р.- „Битие и идентичност: Цветан Марангозов – поетът , писателят, драматургът”.

2000 р. - „ Сто и двадесет години Пейо Яворов” (2000).

2003 р.- „Случаят Димитър Димов. Литературни разследвания” (2003).

2006 р.- „Модерният наратив. Интертекстуални пресичания”(2006).

2012 р.- „Димитър Димов век по-късно”( 2012).

Контакти:

e-mail: mgirginova@gmail.com

tel: +38 044 239 33 73 (кафедра)

адреса: Київ, бульвар Тараса Шевченка,14, каб.128