Відкрита лекція "МОВА Й ІДЕНТИЧНІСТЬ В УКРАЇНІ ПІСЛЯ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТИ" професора Колумбійського університету (Нью-Йорк, США) ЮРІЯ ШЕВЧУКА

11 травня об 11.30 в актовій залі Жовтого корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14) відбудеться відкрита лекція професора Колумбійського університету (Нью-Йорк, США) ЮРІЯ ШЕВЧУКА на тему:"МОВА Й ІДЕНТИЧНІСТЬ В УКРАЇНІ ПІСЛЯ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТИ".

Запрошуємо студентів, аспірантів, викладачів !

Юрій Шевчук про себе:

«Юрій Шевчук, кандидат філологічних наук (германістика), лектор української мови та культури на Департаменті слов’янських мов та Інституті імени Аверела Гаримана в Колумбійському університеті, Нью-Йорк, США.
З 1978 по 1986 рр. навчався на Факультеті романо-германської філології Київського державного університету імени Тараса Шевченка, де отримав ступінь кандидата філології; з 1992 по 1999 рр. навчався в університеті “Нова школа соціологічних досліджень” (The New School for Social Research), у Нью-Йорку, США, де отримав ступінь маґістра політичних наук зі спеціяльностей “порівняльна політологія” та “американський уряд”. З 1990 по 2012 р. викладав українську мову на Літній школі Гарвардського університету. З 2004 р. працює в Колумбійському університеті, де викладає початковий, середній та поглиблений курси української мови, курси “Історія українського кінематографа”, “Совєтський, пост-совєтський, колоніяльний, постколоніяльний кінематограф”. З 2014 р. викладає українську в Єльському університеті в межах міжуніверситетського консорціюму між Колумбійским, Єльським та Корнельським університетами.
У 2011 р. опублікував перший інтерактивний підручник української мови для студентів американських університетів і самоуків (Beginner’s Ukrainian, Hippocrene Books, Ltd, New York). Пише і виступає про проблеми української мови, ідентичности та культури у пост-совєтську добу. Переклав “Історія України” Ореста Субтельного (1990), “Ферма тварин” (Колгосп тварин) Джорджа Орвела (Видавництво Жупанського, 2015).
Читав лекції в таких університетах, як університет ім. Адама Міцкевича (Познань, Польща), Гарвардський, Єльський, Стенфорський (США), Торонтський (Канада), Ґранадський університет (Еспанія), Міланський, Римський (“Ла Сап’єнца”), Американський університет Джона Кебота (Рим), університет ім. Федерика Другого, Неаполь (Італія), Ґрайсвальдський університет, Німеччина, Львівський Національний університет ім. Івана Франка, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, де в 1996 році викладав курс “Сучасні теорії громадянства та проблеми державотворення”.
Член Асоціяції славістичних та східноевропейських досліджень (ASEEES), Американської асоціяції викладачів слов’янських та східноевропейських мов (AATSEEL), Американської асоціяції українознавців, Української Вільної Академії Наук у Нью-Йорку, Наукового товариства ім. Шевченка у Нью-Йорку, в якому очолює філологічну секцію, Національної спілки кінематографістів України. Засновник і директор Українського кіноклубу Колумбійського університету, єдиного постійного форуму українського кінематографу на Заході з 2004 р.»

Категорія: