Гончаренко Олена Анатоліївна

Асистент кафедри іноземних мов математичних факультетів.

Народилася: 29.02.1964 р.н.

У 1985 році закінчила Київський педагогічний інститут ім. О.М. Горького педагогічний факультет, у 1999 році КМУ ім.. Б. Грінченка філологічний факультет. Аспірантуру в Інституті педагогіки НАПН України в 2011 році.

Науково-педагогічний стаж 27 років. Основні напрями діяльності – науково-методична та педагогічна робота в компаративістичному досвіді шкільної та вузівської освіти України та США.

Іноземна (англійська) мова за професійним спрямуванням.

Наукові інтереси охоплюють сфери соціології, педагогіки, філології в розрізі теми дисертаційного дослідження процесу соціалізації дітей-вихідців з національних меншин у середніх загальноосвітніх закладах США.

Найбільш важливі і актуальні публікації по темі дослідження:

• Підготовка американських учителів до роботи в культурно гетерогенних шкільних колективах Науково – педагогічний журнал “Порівняльно-педагогічні студії”. – 2010. - № 1-2. – С.104-112.
  • Концептуальні підходи до процесу соціалізації молоді з національних меншин у США Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка Військово-спеціальні науки Вип. №39 К.2012
  • Аpaper entitled.  The Importance of Communicative Competence in Teaching   Pupils from National Minorities of Ukraine and the United StatesXIIAnnualInternationalConferenceof the Bulgarian Comparative Education Society (BCES) Sofia & Nessebar, Bulgaria 15-20 June 2014Education’s Role in PreparingGloballyCompetent CitizensBCESСоnference Books Volume 12P. 475-480

Особливості формування змістових ліній у розвитку і навчанні дітей-вихідців з національних меншин в Україні та США Актуальні проблеми соціології, психології, педагогіки. Збірник наукових праць Київського університету імені Тараса Шевченка № 1(22) С. 159-163 К. 2014.