17 травня 2016 відбувся семінар присвячений дню вшанування пам’яті відомого перського поета, автора епічної поеми Шахнаме Абулькасима Фердоусі

17 травня у Центрі іраністики Інституту філології, вже традиційно, відбувся семінар з нагоди дня вшанування пам’яті відомого перського поета, автора епічної поеми Шахнаме Абулькасима Фердоусі.

У роботі семінару взяли участь студенти та викладачі кафедри Близького Сходу, зокрема доц. Маленька Т.Ф., доц. Мазепова О.В., PhDСусан Джабрі (викладач Керманшахського університету),  доц. Бочарнікова А.М., асист. Лучко І.М., асист. Конончук  О.М.

Доц. Маленька Т.Ф. вітальним словом відкрила роботу семінару. Студентка 4 курсу Осядла Тетяна перською мовою розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях видатного поета. Пані Джабрі доповнила доповідь цікавими та маловідомими фактами з життя Фердоусі. Володіна Юлія та Чуприна Вікторія, студентки 3 курсу, виступили з короткими доповідями про роль Шахнаме для перської літератури та про гробницю поета у місті Тус, їхні одногрупниці Докій Олександра та Дросенко Катерина продекламували віршовані уривки епічної поеми мовою оригіналу, а Сопільняк Світлана прочитала для присутніх оповідання “Заль та Рудабе”. Асист. Лучко І.М. розповіла про унікальний вид народного мистецтва, особливу манеру декламації Шахнаме, котра внесена до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Студентки другого курсу Юлія Рябоконь, Ірина Сотуленко, Вікторія Бриж та Лідія Чорна прочитали перською мовою оповідання про перших шахів стародавньої Персії, а доц. Бочарнікова А.М. цікаво розповіла присутнім про корені  їх імен (перших перських царів) в Авесті. Студент четвертого курсу Тугай Антон продекламував перською мовою віршований уривок Шахнаме  “Битва Ростама та Сограба”. Завідувач кафедри, доц. Маленька Т.Ф. виступила з доповіддю про європейські дослідження Шахнаме Фердоусі, а Конончук О.М., асистент кафедри, розповіла про та продемонструвала  присутнім  унікальне видання Шахнаме ілюстроване чудовими мініатюрами. Ведучою та організатором семінару була доц. Мазепова О.В. Завдяки спільним зусиллям студентів та викладачів кафедри семінар пройшов в особливій та теплій атмосфері.

Відео семінару можна переглянути ТУТ: