Кримськотатарська мова і література, англійська мова та переклад

Спеціалізація –  Кримськотатарська філологія та переклад; Тюркологічні студії та сучасні методики викладання

Освітня кваліфікація – Бакалавр філології.

Куратор освітньої програми – к. філол. н., доц. Ірина Леонідівна Покровська, тел. 239-31-57,   e-mail:  irem2003@ukr.net

Освітня програма передбачає ґрунтовне вивчення кримськотатарської, англійської та української мов. Окрім нормативних курсів з кримськотатарської мови програма передбачає викладання лексикології, теоретичної граматики, історії кримськотатарської мови та літератури, стилістики сучасної кримськотатарської мови, теорії та практики перекладу, методики викладання, а також спецкурси з літературознавства. Висококваліфіковані викладачі та носії мови, а також забезпечення новою навчальною літературою чотирма мовами – українською, кримськотатарською, турецькою та англійською, дадуть можливість швидко та ґрунтовно опанувати найуживанішу тюркську мову на території України та декілька інших мов.

Основні дисципліни, які забезпечують підготовку фахівця: Історія тюркської літератури та фольклору, Практичний курс кримськотатарської мови, Загальнотеоретичний курс кримськотатарської мови, Теорія та практика перекладу кримськотатарської мови, Методика викладання іноземних мов та кримськотатарської літератури.

Практики: Комунікативна (виробнича) практика з відривом (кримськотатарська, англійська мови).

Випускники зможуть знайти престижну роботу – наукову і педагогічну: викладачем в університетах, коледжах, ліцеях, загальноосвітніх школах; перекладацьку, видавничу та журналістську: коректором або редактором у ЗМІ та у фаховій періодиці; науково-дослідницьку: в Інституті сходознавства імені Агатангела Кримського Академії наук України, в лабораторіях, у бібліотеках; у громадських організаціях: ГО «Земляцтво  кримських татар» тощо; в урядових, державних та міжнародних установах, у сфері бізнесу і туризму.

Випуск фахівців здійснює кафедра тюркології.