10 листопада 2016 року відбудуться наукові читання до 15-річчя Інституту філології

«УКРАЇНСЬКА ФІЛОЛОГІЯ НА МЕЖІ ТИСЯЧОЛІТЬ»

Шановні колеги!

Запрошуємо вас відзначити 15-річчя заснування Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка й узяти участь у Наукових читаннях «Українська філологія на межі тисячоліть», які відбудуться 10 листопада 2016 р. за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка 14, Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

12 листопада 2001 року Наказом Ректора Київського національного університету було створено Інститут філології на базі факультетів філологічного, романо-германської та відділення східної філології. За цей час відбулося багато подій, які довели: саме слово продовжує виконувати в Україні функцію об’єднання нації. На гуманітаріїв лягає відповідальність за перетворення, через які ми маємо пройти, трансформуючи тоталітарну та колоніальну спадщину з історичної  травми в досвід. У світлі цього ми й пропонуємо розглянути діяльність науковців-філологів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та їхні здобутки під час наукових читань «Українська філологія на межі тисячоліть», обговоривши такі питання:

1. Українська філологія на початку ХХІ сторіччя і внесок науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка у її розвиток.
  2. Новітні філологічні школи Київського національного університету імені Тараса Шевченка: ідеї та постаті.
  3. Студенти та співробітники Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка – складник громадянського суспільства сучасної України (вплив на ціннісні трансформації, мовну політику, участь у революційних подіях тощо).
  4. Наукова творчість філологів Київського університету: дискурс колоніальний – антиколоніальний – постколоніальний.

Заявки надсилати до 10 жовтня 2016 р. на адресу if_15@ukr.net

Довідки за телефоном: (044) 234-14-12.