Василевич Олена Олександрівна

Кандидат філологічних наук, асистент кафедри російської філології

Народилася:  25.08.1977 у м. Астрахань.

Закінчила Московський енергетичний інститут (Технічний університет)  за спеціальністю «Організація та управління виробництвом». У 2004 році закінчила інститут перекладачів при Національній академії наук України за спеціальністю «Філолог-перекладач (англійська мова)».Працює в університеті з 2004 р.  З 2004 по 2013 працювала у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка на факультеті іноземних мов та перекладу. З  2013 р.  працює в Інституті філології на кафедрі історії російської літератури.

Захистила кандидатську дисертацію на тему:«Типологічні риси та художнє новаторство прози «покоління 1990-х» (К., 2012р.).

Основні наукові праці:

1. Наукова рецепція творчості молодого покоління в постмодерній літературі. –К., 2008;
  2. Интертекстуальное поле Романа Сечина «Нубук». – К., 2009;
  3. Художественные особенности романа П.Санаева «Похороните меня за плинтусом». – К., 2010;
  4. Особенности художественной манеры Романа Сенчина(«Афинские ночи»). – К., 2010;
  5. Критическая рецепция творчества Захара Прилепина. – К., 2011;
  6. Жанровые особенности романа Захара Прилепина «Санькя». – К., 2013;
  7. Художественные особенности романа Павла Санаева «Хроники Раздолбая»: к проблеме молодого героя в современной литературе. – К., 2014.
  8. Критерий поколений как системообразующий в рамках исследования современного литературного процесса. – К., 2015.