Семінар, присвячений дню вшанування пам’яті класика перської поезії, видатного філософа-суфія ДжалалоддінаРумі (30 вересня 1207 р. – 17 грудня 1273 р.)

У Центрі іраністики Інституту філології завдяки зусиллям членів кафедри склалася чудова традиція проводити наукові семінари, присвячені видатним перським поетам-класикам. 28 вересня 2016 року відбувся один із таких семінарів з нагоди дня вшанування пам’яті класика перської поезії, відомого на всьому Близькому та Середньому Сході мислителя і суфія ДжалалоддінаРумі.У семінарі взяли участь студенти та викладачі кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу. Директор Центру іраністики доц. Мазепова О.В. відкрила семінар вітальним словом. Асист. Левчин І.Д. виступила з доповіддю про життєвий шлях поета, охарактеризувала історичну добу, в яку він жив. Доц. Мазепова О.В. повідомила про найважливіші поетичні та філософські твори Дж. Румі. Викладач Керманшахського університету пані Сусан Джабрі, яка за сприяння Посольства Ісламської республіки Іран викладає в Інституті філології перську мову та літературу, розкрила основні засади формування суфізму в Ірані та особливості його реалізації у творчості перського класика. Доц. Бочарнікова А.М. прочитала та детально проаналізувала одну з газелей Дж. Румі. Асист. Лучко І.М. розповіла про зміст і структуру відомої в усьому світі поеми Дж. Румі «Духовне Маснаві», яку називають Іранським Кораном. Студенти також взяли активну участь у семінарі. Зокрема, Дросенко Катерина, студентка 4 курсу, прочитала та прокоментувала дві газелі поета. Її колега, студентка 4 курсу, Сопільняк Світлана продекламувала один із найвідоміших уривків із «Духовного Маснаві» Дж. Румі, а доц. Маленька Т.Ф. прочитала цей уривок у перекладі українською мовою відомого українського сходознавця та перекладача Полотнюка Я.Є. Завершила семінар завідувач кафедри доц. Маленька Т.Ф. пізнавальною доповіддю про світові дослідження творчості Дж. Румі та її вплив на формування інших літератур Сходу.Після завершення семінару усі присутні мали нагоду насолодитися захоплюючим виконанням іранськими митцями творів поета у музичному супроводі.

Варто зазначити, що робота семінару відбувалася перською мовою, а студенти кафедри демонстрували не тільки високий рівень володіння своєю фаховою мовою, а й значну зацікавленість та широку ерудицію в питаннях, що обговорювалися.

Відео семінару можна переглянути ТУТ: