Сеїт-Джеліль Абібулла Шевкійович

Асистент кафедри тюркології

Дата і місце народження: 15 квітня 1975 року в м. Маргілан Ферганської області.

Середню освіту здобув у школі № 18 м. Маргілан із вивченням кримськотатарської мови та у Зарічнянській середній школі Джанкойського району Кримської області УРСР.

1992–1997 рр. – навчався на філологічному факультеті  Сімферопольського державного університету; отримав диплом з відзнакою; присвоєно кваліфікацію спеціаліста-філолога, викладача кримськотатарської мови і літератури, російської мови і літератури.

З вересня 1997 року працював вчителем у другій відкритій у Криму кримськотатарській школі у с. Алма-ТарханБахчисарайського району АР Крим із викладанням кримськотатарською мовою.

1999–2001 рр. – працював викладачем на кафедрі кримськотатарської мови і літератури Кримського інженерно-педагогічного університету.

2002–2005 рр. – навчався в аспірантурі  Кримського інженерно-педагогічного університету за спеціальністю 10.02.08. «Тюркські мови».

З 2006 р. по серпень 2016 р. працював вчителем кримськотатарської мови і літературив школах, а також методистом відділу освіти Бахчисарайського району АР Крим.

У 1999, 2000 рр. нагороджений дипломом ІІ ступеню за участь у Кримському турі, ІV, V Всеукраїнських конкурсів «Учитель року» в номінації «Кримськотатарська мова і література»; у 2013 рр.  грамотами відділу освіти Бахчисарайської райдержадміністрації та Міністерства освіти та науки АР Крим; Şerefyarlığı – Aqmescit, 2004; Yarlıq–Bağçasaray, 2008.

Коло наукових інтересів: граматика сучасної кримськотатарської мови, технічний переклад, аксіологія кримських татар.

Займається перекладом підручників кримськотатарською мовою, є автором програми з аксіології кримських татар.

Викладає навчальні дисципліни:

1. Практичний курс кримськотатарської мови.
  2. Сучасні інформаційні технології в лінгвістиці.
  3. Історія кримськотатарської мови.
  4. Історія кримськотатарської літератури
  5. Методика викладання кримськотатарської мови і літератури.
  6. Вступ до кримськотатарської філології.

Контактна інформація:

Мобільний телефон: +38 063 594 26 75