Візуалізація духу мови в Інституті філології: "STYL-M-K-FEST" розпочато

25 жовтня хол Інституту філології наповнився інтерактивами, музикою та костюмованими сценками, адже розпочався фестиваль українського слова та мовної комунікації «Стиль-М-К-Фест». Різноманітні інформативні стенди, творчі майстерні, інтерактивні завдання та вертепні постановки були організовані і втілені кафедрою стилістики та мовної комунікації, на чолі з проф. Ларисою Шевченко, та студентами освітньої програми «Лінгвістика в суспільній комунікації» і спеціалізації «Медіалінгвістика».

Відкрив фестиваль проректор із науково-педагогічної роботи доц. В’ячеслав Шамрай. «Низка вартісних заходів відбувається в Інституті філології. Фестиваль українського слова дуже актуальний, адже ситуація в країні щораз поглиблює розуміння важливості мови через зовнішню агресію. Ваші викладачі вдихають дух мови», - звернувся проректор до студентів.

«Сьогодні важливо показати українську мову сучасно, модно, з візуалізацією. Помітно, що для організаторів фестивалю, українське слово - не обов’язок, а стан душі. І це сприяє українському простору мовної комунікації в Київському університеті», - сказала заступник директора Інституту філології доц. Галина Усатенко на урочистому відкритті. А заступник директора доц. Надія Янкова побажала присутнім, щоби пізнання було легким, адже «у стінах Інституту філології твориться світ, де народжуються слово, студент, фахівець».

Після урочистого відкриття магыстрантка Ольга Плясун зачитала присутнім авторський вірш про мову, а далі доц. Юлія Дядищева-Росовецька запросила всіх до перегляду театрального дійства.

Поєднання вертепу зі стилізованою частиною інтерлюдії на античний сюжет було втілено студентами-філологами. Вправлялися із вертепними ляльками Богдан Супрун та Богдан Карвацький, а інтерлюдію 17 століття в обробці проф. Станіслава Росовецького поставили студенти: Костюк Ірина (богиня Афіна), Галабузіна Ірина (Юнона), Кузьменко Юлія (Венера) та Роман Калинчук (Паріс). Юлія Дядищева-Росовецька підкреслила присутнім зв’язок з історією, адже у давні часи викладачі так само писали тексти інтермедій, а ставилися вони студентами.

Долучилися до свята і члени студентського парламенту Інституту філології на чолі з Анастасією Кікоть. Зокрема, членом СПІФ, студенткою 3 курсу україністики Валерією Павлюк разом із членами медіалінгвістичного гуртка (керівник гуртка – доц. Дмитро Сизонов) була проведена промо-акція «Створи своє медіа», яке об’єднало всіх небайдужих студентів до створення принципово нового медійного продукту українською мовою для популяризації української освіти.

Відвідувачам фестивалю пропонувалися куточки, де можна було опанувати техніку писання старослов’янських слів пером і чорнилом чи видряпування текстів на воскових дощечках, повправлятися у знанні історії мови та вмінні створити своє медіа, розмалювати заглавні літери, ознайомитися з науковими дослідженнями кафедри, а також взяти участь у квесті в стінах Інституту філології. Переможці отримували солодкі подарунки під деревом, яке стало символом пізнання.

Так насичено пройшов перший день фестивалю, а попереду всіх залюблених у слово чекає ще багато цікавого!