Савенко Андрій Олександрович

Кандидат філологічний наук, доцент кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністикиДиректор Центру елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького, голова української секції «Міжнародного товариства друзів Нікоса Казандзакіса».

Народився 21.12.1976 р.н.

Випускник Київського національного університетуімені Тараса Шевченка (1999; магістр класичної філології та української мови і літератури).

У 2006 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Новогрецька фразеологія та її відтворення в українських перекладах романів Н.Казандзакіса та С.Міривіліса» за спеціальністю 10.02.16 – перекладознавство, науковий керівник – професор Н. Ф. Клименко. 2010 р. отримав наукове звання доцента кафедри елліністики. З з 2000 по 2007 р. - викладач кафедри елліністики, з 2007 р.по 2016 р.– завідувач цієї кафедри. З 2016 працює на кафедрі загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики на посаді доцента.

Неодноразово проходив мовні стажування в університетах Греції. Стипендіат державної програми уряду Греції з підтримки наукових досліджень(2000).

У 2010 р. ставпочесним членом Міжнародного Товариства друзів Нікоса Казандзакіса.

Займається перекладацькою діяльністю. Бере участь у реалізації грантових проектів уряду Греції для популяризації новогрецької культури в Україні. В рамках цих проектів брав участь у підготовці видання перекладів лауреата нобелівської премії Й. Сефериса; збірника наукових робіт, присвячених зв’язкам Н.Казандзакіса та України; колективних моногафій «Українська елліністика» та «Неперервна філологія»; серії «Українські елліністи», в межах якої було опубліковано вибрані праці проф. А.О. Білецького та Т.М Чернишової.

Викладає курси:

• Практичний курс новогрецької як першої/ другої іноземної мови
  • Комунікативні стратегії новогрецької як першої/ другої іноземної мови
  • Вступ до спеціальності (новогрецька філологія)
  • Історія мови (новогрецька)
  • Теорія та практика перекладу (новогрецька мова)
  • Основи ділового новогрецького мовлення
  • Стилістики новогрецької мови

Наукові інтереси: дискурсологія, когнітивістика, перекладознавство, лінгвокультурологія, неоелліністика.

Автор 40 наукових праць.

Основні публікації:

1. Українсько-новогрецький словник/ Упор. Н.Клименко, О.Пономарів, А.Савенко. – Київ: Вид-во «Укр. енциклопедія» ім. М.П.Бажана, 2008. — с. 536
  2. Зарубіжна література. Підручник для 8-го класу/ Півнюк Н., Чепурко О., Маленька Т., Савенко А., Гребницька Н. — К.: Освіта, 2008. — 383 с.(у співавторстві)
  3. Савенко А.О. Основи ділової новогрецької комунікації. – К.: „Логос”, 2010. — 163 с.
  4. Савенко А.О. Українсько-новогрецький розмовник. – К.: Арій, 2010. — 208 с.
  5. Савенко А.О., Столярова А.А. Короткий новогрецько-український юридичних та економічних термінів. – К.: Логос, 2010. — 173 с. (у співавторстві)
  6. Сеферис Й.Вибране/ Пер. з новогрецької мови. Упор. О.Пономарів,А.Савенко. – К.: Журнал «Всесвіт», 2013. — 399 с.(у співавторстві)
  7. Неперервна філологія: класичні, візантинологічні та неоелліністичні студії в Україні ХХ століття/ Н.Клименко, У.Головач, Л.Павленко, А.Савенко, А.Ясіновський. — Львів: Вид-во Львівської Політехніки, 2014. — 269 с. (у співавторстві)