18 травня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Science – Society – Personality»

18 травня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Science – Society – Personality», присвячена питанням підтримки наукових досліджень у різних країнах та міжнародної співпраці в цій сфері. Вона проводилася з метою обміну досвідом, аналізу сучасних тенденцій та обговорення проблеми «відтоку мізків».

У своїй доповіді «Вплив міжнародного співробітництва на науково-технічну сферу України» Заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха наголосив на тому, що за часів незалежної України через недостатнє фінансування та відсутність належного реформування наука перестала бути цікавою для суспільства, тому участь в інтернаціональних проектах є найкращим способом модернізувати цю сферу суспільного життя. Виконавчий директор Фонду розвитку науки при Президентові Республіки Азербайжан Єльчін Бабаєв поділився досвідом грантової підтримки наукових досліджень у своїй країні, наголосивши на тому, що підготовкою паперів та взаємодією з бюрократичним апаратом науковець не займається, а отже, має більше часу для самого дослідження. Республіка активно співпрацює з нобелівськими лауреатами при виборі обладнання для науковців, що впливає на їхню якість. Доповідач також окреслив перспективи міжнародної співпраці з Україною (участь у конференціях, публікації, на які теж можна виграти грант). Представниця Департаменту міжнародного співробітництва Німецького фонду досліджень Мечтільд Кехлер виступила з детальним описом умов отримання та розподілення коштів грантів та розповіла про можливості участі у конференціях, що проводяться в Німеччині та Україні. Більш детальна інформація на офіційному сайті Фонду http://www.dfg.de/

Після виступів інших доповідачів та активної дискусії щодо питань покращення підтримки наукових досліджень та міжнародного співробітництва в цій сфері присутні мали можливість почути презентації проектів фіналістів конкурсу науково-технічних розробок «Science-Society-Personality».

 

Голова Ради молодих ученихІнституту філології

Наталія Ковтонюк