Друга Міжнародна спеціалізована виставка ІРАН ЕКСПОРТ-2017

12-15 вересня в Міжнародному Виставковому Центрі у Києві відбулася Міжнародна спеціалізована виставка Іран Експорт-2017, яка була організована за сприяння Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні, іранської компанії «Hamkaran Tejarat Fartak»Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати, Міжнародної компанії розвитку промисловості України та Організації промисловості Ірану і України.

На виставці були представлені  такі галузі іранської економіки, як легка та важка промисловості, автомобільна, авіаційна, фармацевтична та косметична промисловості, туризм, товари народного промислу, килими, культурні та мистецькі пам’ятки. У виставці також взяли участь кілька вищих навчальних закладів Ірану, які презентували можливості Ірану у сфері освітніх послуг.

Протягом чотирьох днів виставку відвідало понад 3500 осіб.  Виставка вже вкотре викликала значне зацікавлення як серед бізнесменів, так і серед шанувальників перської культури. У церемонії урочистого відкриття уже традиційно взяв участь президент України  у 2005-2010 роках Віктор Ющенко.

Студенти-іраністи не залишилися осторонь і взяли активну участь у роботі виставки. Так,  студентка 2 курсу магістратури Осядла Тетяна, студентки 1 курсу магістратури Дросенко Катерина та Сопільняк Світлана, а також студентки 4 курсу Бриж Вікторія, Сотуленко Ірина, Абдулаєва Еліна та Рябоконь Юлія були запрошені працювати перекладачами, у тому числі на офіційних двосторонніх переговорах B2B за участі іранських та українських бізнесменів. Наші студенти вже вкотре продемонстрували високий рівень володіння перською мовою, а організатори виставки висловили вдячність за їхню фахову роботу.

Решта студентів-іраністів у супроводі викладачів кафедри мов та літератур Близького та Середнього Сходу Конончук О. М., Лучко І.М., та іранської викладачки пані Сусан Джабрі, яка за сприяння Посольства Ісламської республіки Іран працює в Інституті філології, скористалися нагодою й також завітали на виставку. Протягом відвідин для студентів була організована екскурсія виставкою та частування іранськими солодощами. Також усі присутні могли насолодитися чудовими мотивами перської традиційної музики.

Виставка мала плідний результат і для нашого університету. Протягом роботи виставки Центр іраністики Інституту філології відвідало дві делегації на чолі з представниками іранських вищих навчальних закладів – Міжнародного університету імені Імама Хомейні та Гілянського державного університету. Під час зустрічей були обговорені можливості та перспективи співпраці між нашим на іранськими університетами.