Центр німецької мови та культури

Центр німецької мови та культури, що діє при кафедрі германської філології та перекладу, було створено 2001року у рамках Угоди про співпрацю між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Констанським університетом за сприяння Goethe-Institut в Україні.

Діяльність Центру спрямована на поширення знань про німецьку мову, поглиблене вивчення літератури, історії, культури німецькомовних країн, ознайомлення із сучасними напрямами, тенденціями і здобутками українсько-німецьких взаємин у галузі освіти, науки і культури. З цією метою Центр організовує зустрічі з відомими науковцями і діячами культури, викладачами різних університетів Німеччини та Австрії, які проходять у формі лекцій, практичних занять, тематичних бесід, презентацій та демонстрації фільмів.

Центр тісно співпрацює з Goethe-Institut в Україні, Бібліотекою Goethe-Institut в Україні, Німецькою службою академічних обмінів (DAAD), Австрійською службою академічних обмінів (OeAD), Австрійським культурним форумом, Товариством німецької мови, посольствами Німеччини та Австрії, а також з Лейпцизьким університетом та університетом м. Констанца.

Центр має бібліотеку з широким вибором художньої і наукової літератури, словників та аудіо-візуальних матеріалів. Бібліотека відкрита для користування.

Від дня створення Центром керували проф. Сахарчук Л.І. (2001-2003 рр.), доц. Сойко І.В. (2003-2017рр.).

З жовтня 2017 року Центр очолює Супрун Т.В.

При Центрі діють:

• секція нідерландської мови (відповідальна Феоктістова А.О.)
  • секція шведської мови (відповідальний Стасюк О.С.).
  • Товариство німецької мови у Києві (доц. Тимченко Є.П.; доц. Кучма О.І.)
  • редакція студентської німецькомовної газети Die Brücke (головна редакторка Ніна Гаврилов, лекторка OeAD).

На базі Центру іноземні лектори регулярно проводять мовні та/або стипендіальні консультації:

Ніна Гаврилов (лекторка OeAD, Австрія): діяльність OeAD, стипендіальні програми, мовні консультації;

Флоріан Рінеш (Австрія): мовні та лінгвокультурознавчі консультації;

Денні Клаппер (лектор DAAD, Німеччина): діяльність DAAD, стипендіальні програми, мовні консультації.

Адреса: Центр німецької мови та культури

Інституту філології,

01601 м. Київ