Карашаєва Діляра Зелімівна

Народилася: 22червня 1989 р.

У 2006 році закінчила з відзнакою Первомайську загальноосвітню школуI-III ступенів №2 АР Крим.

У червні2007 року закінчила курси з турецької мови TÖMER(Туреччина).

У період з 2007 по 2009 роки вивчала англійську мову в університеті Анкари.

У період з 2010 по 2014 роки навчалася в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадськогоза спеціальністю «Турецька мова та література»Приймалаактивнуучасть у студентських конференціяхта олімпіадах.Під час навчання в університеті дистанційновикладалатурецьку мову, перекладала з турецької мови фільми на кримськотатарському телеканалі.

В 2014 році та отримала диплом бакалавра з відзнакою Таврійського  національного університету імені В.І. Вернадськогофахом «турецька мова і література»

У червні 2017 року закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за фахом «Мова і література (турецька, англійська) та переклад» та здобула професійну кваліфікацію «філолог-дослідник, викладач вищого навчального закладу (турецька мова і література та англійська мова), перекладач з турецької та англійської мов)».

З вересня 2017 працює на посаді асистента кафедри тюркології.

Коло наукових інтересів: турецька та кримськотатарськамови, сучасні методики та методології вивчення мов, кримськотатарська література. ХХ ст., новітня турецька література.

Навчальні курси:

Практичний курс кримськотатарськоїмови