ІНСТИТУТ ФІЛОЛОГІЇ В ОДНОМУ ІЗ НАЙПРЕСТИЖНІШИХ СВІТОВИХ РЕЙТИНГІВ

Тепер при виборі вишу абітурієнт обирає не просто якість освіти. Він обирає якість свого подальшого життя, шанс досягти певного рівня добробуту. Отже, в нього виникає запитання: який виш гарантує мені кращі перспективи? Відповідь дають рейтинги закладів вищої освіти.

Сьогодні у світі існують три найвідоміші міжнародні рейтинги якості інституцій вищої освіти – Шанхайський, QS і Times Higher Education. Названі рейтинги класифікують виші узагальнено та предметно (bysubject).

28 лютого було оприлюднено рейтинг The QS World University Rankings, який, починаючи з 2010 року, щорічно складає британська компанія Quacquarelli Symonds (QS). Основою рейтингу є анкетування роботодавців та викладачів з усього світу. Цього року воно сягнуло понад 70 тисяч представників академічної спільноти та понад 30 тисяч респондентів-працедавців. Для складання предметних рейтингів спеціалістами QS було розглянуто понад 4000 інституцій вищої освіти з усього світу, з яких до рейтингів увійшло лише 1130 університетів. Кожен предметний рейтинг складається на основі чотирьох основних параметрів. Перші два з них – це глобальні опитування вчених і роботодавців, що використовуються для оцінки міжнародної репутації установ по кожному предмету. Інші два показники – це оцінка наукового впливу, заснована на кількості наукових цитувань на одну працю і Н-індекс (Індекс Гірша) у відповідній предметній галузі.

В узагальненому рейтингу Київський національний університет імені Тараса Шевченка посів 411-420 місце, покращивши свою минулорічну позицію з 431-440 місця. У виданні Предметного рейтингу QS (QS World University Rankings by subject), Шевченків університет представлено у двох з 48 предметних рейтингів серед найкращих університетів світу. Так, Університет підтвердив свою позицію у номінації «Фізика. Астрономія» і вперше в історії України увійшов у предметний рейтинг «Сучасні мови», посівши 251-300 місце.

Відтепер Інститут філології Шевченкового університету в одному із найпрестижніших рейтингів якості закладів вищої освіти.

Олександра Касьянова, прес-центр Інституту філології

Категорія: