Україна – Німеччина: міжнародне партнерство в дії

17-18 травня 2018 року в межах Українсько-німецького року мов 2017/2018 та Фестивалю науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Міжнародна наукова конференція «ГЕРМАНСЬКІ МОВИ В МІЖКУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ (ЛІНГВІСТИКА, ПЕРЕКЛАД, ЛІНГВОДИДАКТИКА)», що наочно продемонструвала результати інституційного партнерства германістів (GIP) між кафедрою германістичної лінгвістики та лінгводидактики (Рурський університет у Бохумі, Німеччина) і кафедрою германської філології та перекладу (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна).

Під час офіційного відкриття конференції до учасників з вітальним словом звернулися проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка проф. Віктор Мартинюк, заступник директора Інституту філології к. філол. н. Ганна Черненко, керівник відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Себастьян Ґроміґ, директор Німецької служби академічних обмінів Гізела Ціммерманн, референт відділу “Педагогічна кооперація з німецької мови” Гете-Інституту Єва Корб та керівник проекту Фонду Ганса Зайделя - Даніель Зайберлінг.

Показовими у межах інституційного партнерства стали доповіді українських та німецьких викладачів у тандемі: так, вступний виступ проф. Бйорна Ротштайна та д. філол. н., доц. Марії Іваницької окреслив шляхи розвитку міжкультурної германістики на прикладі співпраці між Київським національним та Рурським університетом; а спільна доповідь проф. Ганса-Р. Флука та д. філол. н., доц. Олени Материнської   засвідчила важливість глибокого підходу до вивчення фахових мов та словотвору. Окрім того, у межах конференції піднімалися питання інтермедіального аналізу літературних текстів, проблематики викладання німецької мови як іноземної, пуризму в історії германських і слов’янських мов, контрастивної фонетики і фонології німецької та української мов, а також розкривалися жанрові ознаки різних типів текстів тощо.

Перший день наукового заходу завершився святковим концертом, присвяченим українсько-німецькому року мов. Німецька мова лунала з уст талановитих студентів і київських школярів - у поезії, піснях, театральних замальовках зі студентського життя і навіть в ритмі репу. Так, конференція стала важливим кроком до налагодження не лише міжнародної співпраці Київського національного університету з Рурським університетом, а й підтвердженням тісних взаємозв’язків між поколіннями українців – досвідченими викладачами, амбіційними студентами і майбутніми вступниками-школярами.

Переглянути світлини...