Ісаєв Сергій Сергійович

Асистент кафедри мов і літератур Далеко Сходу та Південно‑Східної Азії

Телефон: (044) 239‑33‑86 (робочий)

E-mail: s.isayev@gmail.com

Коло наукових інтересів

Фразеологіякитайської мови, порівняльна фразеологія, етнолінгвістика, лінгвокраїнознавство Китаю.

Навчальні курси

·        Практичний курс китайської мови

·        Практика перекладудля студентів 2‑го курсу (ОР «бакалавр»)

·        «Лінгвокраїнознавство Китаю»для студентів 1‑го курсу (ОР «бакалавр»)

·        «Лінгвогеографія Китаю»для студентів 3‑го курсу (ОР «бакалавр»)

·        «Основи китайської мовної картини світу»

Вибрані праці

1. Репрезентація емоції «гнів» у китайській мовній картині світу (на матеріалі соматичної лексики)// Мовні і концептуальні картини світу. Зб. наук. пр. – Вип. 48. К., 2014. С. 187–197.
  2. Лексеми на позначення їжі у складі фразеологізмів китайської мови як носії культурного коду// Мовні і концептуальні картини світу. Зб. наук. пр. – Вип. 1 (52). – К., – 2015. – С. 286–295.
  3. Реалізація кулінарного коду китайської культури у фразеологізмах з компонентом "酒"// Мовні і концептуальні картини світу. Зб. наук. пр. – Вип. 55. Частина 2. К., 2016. С. 82–87.
  4. Етнокультурний код китайських фразеологізмів‑гастронімів (на прикладі фразеологізмів із компонентами‑назвами продуктів харчування тваринного походження) // Мовні і концептуальні картини світу. Зб. наук. пр. – Вип. 1 (56). – К., 2017. С. 201–211.
  5. Паремії з компонентом «їжа» як відображення життєвих орієнтирів ханьського етносу// Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Східні мови та літератури. 2017. Вип. 1 (23). С. 11–14.

Народився у 1964 році.

З 1984 р. до 1988 р. навчався на факультеті східних мов Військового інституту Міністерства оборони за спеціальністю «Китайська та англійська мови».

У 1993 р. закінчив повний курс Дніпропетровського державного університету за спеціальністю «Англійська мова і література».

У 1990–1992 рр. проходив стажування у Ляонінському педагогічному університеті (КНР).

У 2001 році закінчив Дипломатичну академію України при МЗС України та здобув кваліфікацію магістра зовнішньої політики. З 1996 р. до 2012 р. працював у системі Міністерства закордонних справ України на дипломатичних посадах.

З 2012 року працює асистентом кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно‑Східної Азії Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка.