Діяльність кафедри

Клуб новогрецької мови

На базі Центру елліністичних студій та грецької культури ім. А. Білецького діє Клуб новогрецької мови, активними учасниками якого окрім викладачів є студенти кафедри елліністики та інших кафедр Інституту філології, Інституту журналістики, а також інших вищих навчальних закладів Києва, зокрема Києво-Могилянської академії та Національного Лінгвістичного університету.

Керівництво Клубу за сприяння Посольства Грецької Республіки в Україні організує зустрічі учасників з грецькими діячами культури та політиками, перегляд сучасних грецьких фільмів, відвідування вистав грецьких акторів, що перебувають на гастролях у Києві, обговорення актуальних для грецької культури питань.

Визначну роль у становленні та розгортанні діяльності Клубу новогрецької мови відіграв Димітрис Барлас, прикріплений до кафедри елліністики викладач із Греції. Упродовж 2009-2010 та 2010-2011 н. р. він провів серію лекцій на теми, що зацікавили українське студентство, зокрема: «Грецька музика 19-20 ст.», «Грецькі народні танці», «Театр у Новій Греції», «Кліматичні умови Греції» та ін. Паралельно було організовано семінари з означеної тематики, які дозволили учасниками Клубу висловити свою думку з приводу прослуханого матеріалу, порівняти культурне життя сучасної Греції та України.

Семінар художнього перекладу творів новогрецької літератури

З 2010 р. на базі Центру елліністичних студій та грецької культури імені А.Білецького діє регулярний семінар художнього перекладу. Метою семінару є практичне обговорення перекладів літературних текстів, організація доповідей на теми, пов’язані з літературним життям Греції, читання та тлумачення, а також обговорення творів сучасних грецьких літераторів. Було проведено семінари присвячені перекладу текстів: С.Циркаса, К.Кавафіса, М.Сахтуриса, М.Карагациса, Й.Сефериса, Я.Рицоса, О.Елітиса, Й.Візіїноса, Й.Хімонаса. Зокрема під час роботи семінару відбувається аналіз перекладів, надісланих на ініційований кафедрою елліністики конкурс на найкращий студентський переклад художнього твору новогрецькою мовою.

Гурток новогрецьких народних танців

З 2010 року студенти, які вивчають новогрецьку мову, а також усі охочі, мають можливість займатися грецькими народними танцями. Ініціатором його заснування виступила доц. Перепльотчикова С.Є. за підтримки Міністерства освіти Греції, яке в межах реалізації програми розвитку культури греків зарубіжжя визначило необхідним надати цільове призначення в Київ викладачеві танців, панові Йоргосові Фасьясу. З іншого боку, інтерес до мови, неможливий без інтересу до культури народу, який розмовляє цією мовою. На заняттях танцювального гуртка студенти знайомляться з традиційними для різних регіонів Греції музикою та танцями, а також вивчають історію цих регіонів через історію музики та танцю в цих регіонах.