Новини, події кафедри

Перекладознавчі зустрічі

14 грудня 2012 року в актовій залі Інституту філології на запрошення завідувача кафедри ТПП з англійської мови проф. Л. В. Коломієць відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри з поетесою, перекладачем, критиком перекладу, науковим працівником Академії мистецтв України, лауреатом премії імені Бориса Нечерди (2008 р.), лауреатом премії імені Григорія Кочура (2012 р.), кандидатом філологічних наук Оленою О’Лір (псевдонім) Бросаліною.

Серед творчого та перекладацького доробку Олени О’Лір гордо посідають місце такі шедеври світової літератури, як стародавній епос «Беовульф» у перекладі з англосаксонської, який тлумачка відтворила розміром оригіналу, «Гобіт, або Туди і звідти», «Легенда про Сіґурда і Ґудрун», «Cказання з Небезпечного Королівства» Дж. Толкіна, інша ірландська англомовна поезія та поезія ХІХ століття.

Повний текст статті (pdf, 1 Mb).

Інститут філології відсвяткував міжнародний день перекладача

Уже стало доброю традицією святкування Дня перекладача в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в Інституті філології, що не випадково, адже саме наш інститут є центром обміну міжнародним досвідом. Кваліфіковані фахівці з перекладу, працівники Інституту філології забезпечують гідне представлення України у світі. 30 вересня 2011 року кафедра теорії та практики перекладу з англійської мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка провела презентацію перекладознавчих новинок до святкування Міжнародного дня перекладача. На зустрічі-презентації були присутні студенти старших курсів спеціальності «переклад».

Повний текст статті (pdf, 423 Kb).

Студентська олімпіада з англійської мови

У березні 2011 року на кафедрі теорії та практики перекладу з англійської мови прийшла олімпіада з англійської мови серед студентів 1-5 курсів. В олімпіаді взяли участь 50 студентів 1-5 курсів, які вивчають англійську мову як першу та другу в Інституті філології в межах спеціальності «Переклад». Перший тур олімпіади передбачав завдання з аудіювання, читання, говоріння, виконання граматичних і лексичних тестів, а також творча письмова робота. У другому турі, де студенти мали продемонструвати усне спонтанне мовлення, виконання творчої письмової роботи виклад змісту прочитаного тексту взяли участь 6 студентів 5 курсу, які набрали найбільшу кількість балів за результатами першого туру.

Повний текст статті (pdf, 165 Kb).

Наукова конференція на честь 80-річного ювілею Віктора Вікторовича Коптілова

19 листопада 2010 року в Інституті філології відбулася наукова конференція на честь 80-річного ювілею видатного перекладача, теоретика, історика і критика перекладу, професора Київського університету імені Тараса Шевченка, першого в Україні доктора філологічних наук з перекладознавства (з 1971 року), члена НСПУ, лауреата літературних премій імені Максима Рильського (2000), Івана Кошелівця (2001), Миколи Лукаша (2002) Віктора Вікторовича Коптілова.

Повний текст статті (pdf, 212 Kb).