Діяльність кафедри

• Листопад 2009 р.

Відкрита лекція викладача історії та географії ліцею князівства Монако Тьєрі Молєкі на тему «Історія монархії у Франції» для студентів 3-5 курсів (організатор – викл. Зубцова С.В.).

• Грудень 2009 р.

Відкрита лекція української поетеси Людмили Осоки на тему «Не тратьте всує слово» для студентів французьких та італійської груп 2 курсу (організатор – викл. Чернієнко Г.В., асист. Крушинська О.Г., асист. Богданова О.Я.).

• Березень 2010 р.

Майстер-клас з поетичного перекладу українського перекладача, члена НСПУ Ткаченка Всеволода Івановича для студентів 2 курсу (організатор – викл. Чернієнко Г.В.).

• Квітень 2010 р.

Відкрита лекція викладача історії та географії ліцею князівства Монако Тьєрі Молєкі на тему «Історія та культура князівства Монако» для студентів 3-5 курсів (організатор – викл. Зубцова С.В.).

• Жовтень 2010 р.

Відкрита лекція викладача історії та географії ліцею князівства Монако Тьєрі Молєкі на тему «Актуальні проблеми сучасного життя Франції» для студентів 3-5 курсів (організатор – викл . Зубцова С.В.).

• 15 грудня 2010 р.

Конференція «Зеровські читання». Конференція відбулася за участі членів кафедри, а також запрошених на конференцію професорів Р.П.Зорівчак та М.О.Новікової. Під час виступів висвітлювалися важливі аспекти життєвого та творчого шляху видатного поета, було розглянуто його перекладацьке та перекладознавче надбання. У виголошених промовах порушувалися актуальні проблемні питання теорії та практики перекладу, у той чи інший спосіб пов’язані із творчістю Миколи Зерова. За матеріалами виступів планується видання наукової збірки.

• Квітень 2010 р.

Зустріч студентів та викладачів з Послом Республіки Аргентина в Україна Лілою Ролдан Васкес де Муан, обговорено історію та перспективи розвитку двосторонніх культурних зв’язків наших країн, поширеність аргентинської літератури в світі, українські переклади, конкурсні програми фінансування перекладів, тощо.

• 30 вересня 2011 р.

Міжнародний день перекладача відсвяткували студенти Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За ініціативою кафедри теорії та практики перекладу з романських мов імені М. Зерова з нагоди свята було організовано концерт. Читати детальніше.

• 17 жовтня – 21 жовтня 2011 р.

В рамках всесвітнього тижня італійської мови, італійська секція кафедри разом із Центром італознавства та Італійським культурним центром в Україні організували серію культурно-освітніх заходів за участю студентів Інституту філології, які вивчають італійську мову.

• 14 -18 листопада 2011 р.

На запрошення італійської секції кафедри та Центру італознавсва, Інститут філології відвідала відомий український перекладач італійської художньої літератури Мар’яна Прокопович, яка провела серію майстер-класів з художнього перекладу для студенів старших курсів.