Наукова конференція «Китай, Корея, Японія: методологія та практика інтерпретації культур»

У рамках святкування 175-ї річниці Київського національного університету імені Тараса Шевченка 15-16 жовтня 2009 р. в Інституті філології відбулася Перша міжнародна наукова конференція «Китай, Корея, Японія: методологія та практика інтерпретації культур». У роботі зазначеної конференції взяли участь понад 50 провідних фахівців відомих навчальних закладів України, Великобританії, Республіки Корея, Канади, Китаю, Індії, Росії та Румунії. Співорганізаторами конференції виступили такі наукові установи: Інститут літератури імені Тараса Шевченка НАНУ, Науковий центр дослідження корейської мови та літератури Brain Korea-21 Корейського університету, Центр кореєзнавства Інституту азіатських та африканських студій (SOAS, Лондон), Музей мистецтва Богдана та Варвари Ханенків, Інститут сходознавства імені Агатангела Кримського та Українська асоціація синологів.

На урочистому відкритті конференції виступили академік М.Г.Жулинський, директор Інституту філології проф. Г.Ф.Семенюк, заступник директора Інституту філології проф. О.С.Снитко, заступник директора Інституту філології проф. І.П.Бондаренко, директор Центру кореєзнавства лондонського Інституту Азіатських та Африканських студій проф. Йон Джехун, а також представники посольств – перший радник Посольства Республіки Корея в Україні пан Кім Докхьон та радник з питань науки та культури посольства Китаю в Україні проф. Лі Фаюань.

Впродовж двох днів в рамках конференції працювали такі секції: «Історія і політологія», «Корейська лінгвістика у світовому контексті», «Мистецтво та культура», «КНР у сучасному світі», «Філософія та ідеологія», «Лінгвістика», «Сучасна література», «Новітня література» та «Фольклор та міфологія».

Учасники конференції мали нагоду ближче ознайомитися з роботою Університету та його науковими досягненнями. Надзвичайно цікавими були доповіді проф. Йон Джехуна «Походження корейського алфавіту та питання щодо його авторства», доктора Л. Брауна «Варіативність розмовного стилю в корейській та японській мовах», к. філософ. н. С.Капранова «Східноазійська філософія: чи існує альтернатива європоцентризму?», проф. І.П.Бондаренка «Японська поезія в російськомовних та українськомовних перекладах: формування перекладацьких шкіл» тощо.

Таким чином, конференція стала нагодою для популяризації досягнень сходознавчої науки нашого Університету в інших країнах світу, а також дала можливість вченим з різних країн обговорити актуальні проблеми китаїстики, кореїстики та японістики.

Погоджено, що збірка матеріалів конференції буде невдовзі надрукована Науковим центром дослідження корейської мови та літератури Brain Korea-21 Корейського університету (м. Сеул, Республіка Корея).

Головою оргкомітету зазначеної конференції були к.філол.н. Рижков А.Г., а секретарем – к.філол.н. Осадча Ю.В., які працюють на кафедрі китайської, корейської та японської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.