Гості кафедри

19 вересня 2007 р. відбулася зустріч з викладачів та аспірантів кафедри тюркології з представником одного з наймолодших університетів Турецької республіки – Університету Хас проф. К.Ардинч.

Під час цікавої і змістовної розмови було обговорено широке коло питань, пов’язаних з сучасним станом освіти в Україні та Туреччини, місця і ролі університетів у формуванні сучасної молоді.

Проф. К.Ардинч відзначив, що його університет – один з наймолодших в Туреччині, але незважаючи на це, має високий рейтинг серед навчальних закладів, що мають багатолітню традицію. Відкриття відділення української мови та літератури, як зазначив пан Ардинч, це питання яке є актуальним. Оскільки товарообіг між нашими країнами вже перевищив 4 млрд. доларів, попит на знавців української мови в Туреччині буде зростати, відповідно збільшиться кількість студентів, які відчуватимуть мотивацію вивчати і досліджувати українське питання.

22 березня 2007 р. на кафедрі тюркології перебував відомий російський сходознавець, співробітник Інституту сходознавства РАН, Ілля Зайцев. Під час зустрічі були обговорені проекти співпраці кафедри тюркології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту сходознавства РАН. Поважного гостя зацікавили наукові проекти, що здійснюються на кафедрі та на базі Турецького центру: дослідження палеографічних пам’яток османської доби, актуальні проблеми кримськотатарської мови, стан і перспективи вивчення в Україні тюркської літератури.

Результатом переговорів стала домовленість про обмін науковою літературою та періодикою, участь викладачів і аспірантів кафедри тюркології у наукових конференціях та методичних семінарах, що відбуваються у одному з найбільших світових наукових центрів – Інституті сходознавства РАН.

16 лютого 2007 р. відбувся візит до Турецького центру інформації та досліджень турецької делегації на чолі дружини губернатора м. Стамбул п. Нілюфер Ортач.

Гості цікавилися рівнем володіння нашими студентами турецькою мовою, проблемами, які виникають у процесі викладання турецької мови в україномовній аудиторії, різницею у світоглядних картинах світу носіїв турецької та української мов. Завідувач кафедри тюркології доц. Підвойний В.М. зазначив, що завдяки підтримці представників турецького бізнесу в Україні кафедра тюркології працює на високому науково-методичному рівні, підтримує стосунки з провідними університетами Туреччини, бере участь у обмінах викладачами і студентами.

У процесі перемовин була досягнуто згоди про подальшу інтеграцію Київського університету імені Тараса Шевченка у освітній простіp Туреччини.

Зустріч з легендою

15 травня 2016  р. у КНУ за підтримки проректора Володимира Бугрова відбулася відкрита лекція Мустафи Джемільова - Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу. Тюркологи Інституту філології на чолі із завідувачем кафедри тюрклогії Іриною Покровською були присутні на організованій зустрічі

Зустріч з гагаузькою поетесою Любов'ю Степанівною Чимпоєш

3 квітня 2017 р. кафедра тюркології Київського національного університету імені Тараса Шевченка організувала зустріч з гагаузькою поетесою Любов'ю Степанівною Чимпоєш. Захід було присвячено гагаузькій мові та культурі. Студенти мали можливість розпитати поетесу про відмінності гагаузького та турецького народів, дізнатися більше про її творчість та отримати багато важливих порад щодо вивчення гагаузької мови, культури та історії.
Саме такі зустрічі надихають та мотивують студентів поринути з головою у вивчення іноземної мови. Студенти першого курсу гагаузької групи тасама поетеса залишилися задоволеними такою зустріччю. Дякуємо організаторам та учасникам заходу, а також шановній гості Любові Чимпоєш!

9 лютого 2018 р. на кафедру тюркології завітали представники кримськотатарської діаспори з Анкари. Гості отримали вичерпну інформацію щодо викладання кримськотатарської мови на кафедрі, про існуючі навчально-методичні матеріали, викладацький склад, та передали до бібліотеки кафедри тюркології книги з кримськотатарською тематикою.