Студентські творчі осередки

Літературна студія імені Максима Рильського

В Інституті філології КНУ діє літературна студія імені Максима Рильського. Вона щомісяця, крім сесійних січня та червня, збирає любителів поезії – не тільки філологів, але й представників інших факультетів. Ядро студії утворюють молоді письменники, що навчаються на спеціальності «Літературна творчість». Форми роботи: індивідуальне обговорення творів того чи іншого автора, колективні творчі звіти (за традицією, вересневе засідання становить собою знайомство з «новобранцями» -літераторами, а в жовтні першокурсникам представляють свої поетичні здобутки старшокурсники), поетичні турніри, мистецькі дебати.

Більше про літературну студію можна дізнатися тут.

Народний ансамбль української музики "Роксоланія"

Народний ансамбль української музики "Роксоланія" створений на базі Інституту філології у 2001 році з ініціативи професора кафедри фольклористики І.Павленка. В основі концепції ансамблю – збирання, обробка і популяризація зразків музичного фольклору різних регіонів України. Виконавський склад ансамблю включає декілька різних хорових гуртів, дуетів, тріо та солістів. Невід’ємною частиною ансамблю є народноінструментальний гурт та хореографічна група.

Одним із головних принципів творчої роботи ансамблю є вивчення стильових особливостей традиційного народнопісенного виконавства в різних жанрах, а також відтворення манери співу, обрядових дійств із залученням інструментального супроводу та народних танців.

Більше про ансамбль можна прочитати тут.