Про Інститут філології

Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка – це потужний осередок філологічної освіти й науки.

Створений у 2001 році шляхом об’єднання філологічного факультету, факультету іноземної філології та відділення сходознавства, цей підрозділ успадкував багаторічну історію університетської філології, її шляхетні наукові та творчі традиції.

З 2003 р. для студентів Інституту спеціальностей "українська мова і література та іноземна мова", "російська мова і література та іноземна мова", "фольклористика, українська мова і література та іноземна мова", а з 2004 р. і для студентів спеціальності "класичні та західноєвропейська мови і літератури" значно збільшено кількість годин на вивчення однієї із західноєвропейських мов і тепер, крім основної, їм присвоюється друга кваліфікація – "викладач іноземної мови". А славісти, фольклористи та студенти спеціальності "літературна творчість та українська мова і література" здобувають ще й фах "викладач української мови та літератури".

Загалом студенти Інституту вивчають понад 30 мов. За кількістю майбутніх фахівців перше місце посідає українська мова. За спеціальностями із західноєвропейських мов Інститут готує філологів-викладачів та дослідників іноземних мов і літератур, а також перекладачів з англійської, німецької, французької, іспанської, італійської, нідерландської, новогрецької, шведської та румунської мов, а за спеціальністю “східні мови” викладається така кількість мов, якою може похвалитися далеко не кожен знаний університет Європи. Це — арабська, в’єтнамська, гінді, індонезійська, китайська, кримськотатарська, корейська, перська, турецька та японська мови.

Також ми готуємо фахівців із білоруської, болгарської, польської, російської, сербської, хорватської, чеської і класичних (латинської та давньогрецької) мов і літератур. Усі студенти Інституту філології при опануванні основного фаху вивчають ще й різні курси з української мови та літератури.

Більше інформації: