Міжнародна співпраця

Інститут філології співпрацює з багатьма науковими та навчальними усутановами світу. Виконуються спільні наукові проекти з університетом імені Поля Валері Монпельє-3, Франція (у 2013 році розширено Міжуніверситетську угоду між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та університетом ім. Поля Валері Монпельє ІІІ на наступні 5 років і підписано додаткову угоду про подвійні дипломи), Асоціацією французьких викладачів вищої школи IFFO-RME, Міжнародною федерацією викладачів французької мови FIPF (Париж) та Франкофонною асоціацією дружби та зв’язків AFAL (Париж).

Підтримуються наукові зв’язки зі Страсбурзьким університетом (Франція), Ґранадським університетом (Королівство Іспанії), Паризьким університетом Париж-Захід-Нантер (Франція), Ліонським університетом Ліон 2 (Франція), Болонським університетом (Італія), університетом Саленто (Італія), Лейпцизьким університетом (ФРН), Інститутом славістики Віденського університету (Австрія), Національним Інститутом Східних Мов і Цивілізацій INALCO (Франція), Московським державним університетом імені М.Ломоносова (Росія).

Здійснюється обмін студентами, аспірантами та викладачами (від двох тижнів до року) з навчальними закладами Польщі (Польська академія наук, Варшавський університет, Ягеллонський університет (Краків), Католицький Люблінський університет, Люблінський університет ім. М. Кюрі-Склодовської, Вроцлавський університет, Університет м. Лодзь, Пйотркув-Трибунальський університет, Ченстоховська Полонійна Академія, Польський інститут у Києві), Болгарії (Софійський університет ім. Климента Охридського), Хорватії (Загребський університет), Чехії (Університет ім. Масарика (Брно), Карлів університет (Прага), університет імені Палацького (Оломоуць), Сербії (Бєлградський університет); Республіки Білорусь (Білоруський державний університет (Мінськ).

У 2013 році кафедрою германської філології спільно з Гердер-Інститутом Лейпцизького університету в рамках інституційного партнерства германістів, що діє за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD), було проведено Міжнародну наукову конференцію на тему «Німецько- та україномовні дискурси: лінгвістичні та культурологічні перспективи» (4-5 грудня 2013 року).

Кафедра елліністики співпрацює з Афінським та Салоніцьким університетами, виконується спільний науковий проект підготовки електронних варіантів двомовних новогрецько-українських видань (літературні переклади).

За сприяння Посольства України в Алжирській Народно-Демократичній Республіці у 2013 році було встановлено контакти з Національною бібліотекою Алжиру, керівництво якої передало Інституту філології цінні твори художньої літератури, джерела з історії та мистецтва Алжиру.

Підписані та реалізуються Угоди про наукову, навчальну та культурну співпрацю з Гуйліньським технічним університетом, Чжецзянським педагогічним університетом, Китайським політико-юридичним університетом, Тяньцзинським університетом іноземних мов, Пекінським технологічним університетом (Китай), з Університетом Йонгнам (Республіка Корея), університетом Тенрі (з 2010 р. по 2013 р.), Осакським університетом економіки і права та з Цукубським університетом (Японія).

В Інституті регулярно відбуваються Міжнародні конференції, зустрічі, круглі столи та семінари за участю іноземних дипломатів, письменників, науковців, як-от:

• Літературно-перекладацький проект ТрансСтар Європа
  • ІІІ Міжнародний симпозіум "Тюркомовні народи України";
  • круглий стіл, присвячений творчості Чингіз Айтматова;
  • Міжнародна наукова конференція "Слов’янська фантастика";
  • форум, присвячений ушануванню пам’яті іранського поета Омара Хайяма;
  • зустрічі з відомим італійським письменником і поетом Джованні Кателлі;
  • Міжнародна наукова конференція, присвячена 200-річчю з дня народження польського письменника Юзефа Ігнація Крашевського;
  • лекція грузинсько-українського поета і перекладача Рауля Чілачави;
  • лекція Посла Республіки Ліван в Україні Й.В. Пан Юсеф Садака та ін.

Договори про співробітництво з установами в Україні

Ключові слова: