Довідкові веб-ресурси

Проект лабораторії комп'ютерної лінгвістики Інституту філології, присвячений українській мові, комп'ютерній лінгвістиці та загальному мовознавству. Тут знаходяться комп'ютерні словники (частотні, термінологічні, тезаурусні тощо), електронний підручник української мови, дослідницький корпус української мови, низка лінгвістичних статей та багато іншої інформації. Працює довідкова служба, лінгвістичний форум, електронні перекладачі, проводяться різні опитування та голосування.

Одинадцятитомний «Словник української мови» (або СУМ-11), що його було видано у 1970 — 1980 роках, став першим у історії тлумачним словником української мови. На ньому базуються чи не всі сучасні українські тлумачні словники, зокрема «Великий тлумачний словник сучасної української мови» (ВТССУМ) та оновлений «Словник української мови у 20 томах», публікацію якого розпочала Академія наук України у 2010 році. Словник укладено великим колективом науковців за україномовною літературою від часів Котляревського до 1980 року. Після більшості тлумачень у словнику наведено справжні випадки вживання слова, що ілюструють його значення. Попри обов’язкову на час його виходу політичну заангажованість, СУМ-11 становить беззаперечний скарб вітчизняної лексикографії.

Раніше розташовувався на www.slovnyk.net і містив понад 207 000 словникових статей та близько 18 000 фразеологізмів. На цьому сайт також розміщено перекладні словники для 20 мов.

Містить літописи, граматики та лексикони, тексти пам'яток давньої української літератури, історичні карти. Також привертає увагу підбірка книг і статей з літературознавства, мовознавства, історії, політології.

Розроблена співробітниками Інституту української мови НАН України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка, містить матеріали науково-популярного видання «Культура слова», опубліковані впродовж 30 років (від 1967 до 2007 р.) у 70 випусках.

Проект від редакції газети "Хрещатик". Вдоскональте своє знання державної мови!

Займається дослідження рідкісних та зникаючих мов світу. На сайті розміщено класифікацію мов світу (більше 7000 мов з детальним їх описом), статті, лінгвістичне програмне забезпечення.

Вільний доступ на сайті університету міста Чикаго.

З посиланнями на словники, онтології, частотні списки слів, текстові масиви та інші лінгвістичні ресурси.

Російський аналог порталу MOVA.info. Інформація про російську мову, довідкова служба, електронні словники тощо.

Бібліотека філологічних текстів (монографій, статей, методичних посібників).

Матеріали для тих, хто вивчає іноземні мови.

Можливість надрукувати статтю в журналах гуманітарного профілю (російська мова).