Калєтнік Антоніна Андріївна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри стилістики та мовної комунікації

У Київському університеті працює з 2006 р.: асистент, з 2014 р. – доцент.

У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію «Лінгвістичний статус неологізмів у неокласичному тексті».

Доц. Калєтнік А.А. – член редакційної колегії збірника наукових праць «Актуальні проблеми української лінгвістики : теорія і практика».

За благодійницьку діяльність Калєтнік А.А. у 2009 році була нагороджена Орденом Княгині Ольги ІІ ступеню.

Автор понад 30 наукових публікацій.

Наукові інтереси: функціональна стилістика, наукова українська мова, ділова українська мова, ідіостилістика.

Викладає курси:

• Стилістика української мови
  • Українська наукова мова
  • Ділова українська мова
  • Проблеми лінгвістичного аналізу тексту та ін.

Вибрані праці:

1. Неокласична неологія : лінгвістичний статус : монографія / А.А. Калєтнік. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2008. – 304 с.
  2. Українська наукова мова : посібник / А.А. Калєтнік. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2012. – 310 с.
  3. Функціональний статус неологізмів як наукова проблема // Актуальні проблеми української лінгвістики : теорія і практика. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2003. – Вип. VIII. – С. 70-75.
  4. Неокласичний текст як естетико-художня цілісність у філологічних парадигмах // Актуальні проблеми української лінгвістики : теорія і практика. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2007. – Вип. XIV. – С. 60-71.
  5. Фахова мова та мова спеціального призначення : до історії формування понять // Актуальні проблеми української лінгвістики : теорія і практика. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2013. – Вип. 26. – С. 80-90.

E-mail: style_m_k@ukr.net