Карпова Катерина Сергіївна

Асистент кафедри англійської філології, кандидат філологічних наук.

Дата і місце народження: 17 серпня 1982, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

У 2004 році закінчила магістратуру Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Отримала диплом з відзнакою.

Кандидат філолологічних наук (2009). Тема кандидатської дисертації «Вербалізація національно-специфічних концептів американського суспільства хх – початку ххі століття» (науковий керівник – д.філол.н., проф. Бєлова А.Д.)

Наукові інтереси: когнітивні лінгвістика, концептологія, лінгвокультурологія, лексикологія англійської мови

Викладає курси:

• Комунікативні стратегії англійської мови,
  • практичний курс англійської мови як основної,
  • практичний курс англійської мови як другої іноземної

E-mail: karpova_k@ukr.net

Основні публікації:

1. Карпова К.С. Практичний курс англійської мови: туризс та подорожі (English for tourism and travelling). – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго. – 2013. – 132 с.
  2. Карпова К.С. Прецедентне ім’я STEVE JOBS в американському лінгвокультурному середовищі / Карпова К.С. // Studia linguistica. – К.: 2013. – Вип. 7. – С. 338-342.
  3. Карпова К.С. Лінгвостилістичні та лексико-семантичні особливості вербалізації образу Кетрін Міддлтон (на матеріалі англомовних медіатекстів) / Карпова К.С. // Мовні і концептуальні картини світу. – К.: 2013. – Вип. 43. – Ч. 2. – С. 160-167.
  4. Карпова К.С. Мовні характеристики інформаційно-аналітичних повідомлень у сучасних британських ЗМІ // Проблеми семантики слова, речення та тексту. – К.: 2011. – С. 138-146.
  5. Карпова К.С. Номінативні засоби формування позитивного образу Кетрін Мідлтон у сучасних британських ЗМІ // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. – Луцьк: 2011. – Вип. 3. Ч. 2. – С. 132-136.
  6. Карпова К.С. Засоби вербалізації концепту СУПЕРДЕРЖАВА в американській лінгвокультурі // Мовні і концептуальні картини світу. – Вип. 22. Ч. 1. – К. – 2007. – С. 162-169.
  7. Карпова К.С. Прецедентні імена американської лінгвокультури // Сучасні дослідження з іноземної філології. – Вип. 7. – Ужгород. – 2009. – С.200-205 Карпова К.С. Метафоризація прецедентного імені Marilyn Monroe в американському лінвокультурному просторі // Мовні і концептуальні картини світу. – Вип. 26. Ч. 2. – К. – 2009. – С.30-34
  8. Карпова К.С. Ознаки метафоризації американського культурного символу Martin Luther King // Сучасні дослідження з іноземної філології. – Вип. 8. – Ужгород. – 2010. – С.242-247
  9. Карпова К.С. Зіставлення ціннісної системи американської нації ХХ – початку ХХІ століття (на матеріалі промови Мартіна Лютера Кінга “I have a dream” та інавгураційної промови Барака Обами) // Мовні і концептуальні картини світу. – К.: 2010, Вип. 32. – С 237-243.