Грицик Людмила Василівна

Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри історії укрїнської літератури, теорії літератури та літературної творчості

Отримала вищу освіту на філологічному факультеті КДУ ім. Т.Шевченка, а також факультеті грузинської мови та літератури Тбіліського державного університету. У 1995 році проходила стажування у Відні, а 1998 та 2000 років – у Тбіліському університеті.

Кандидатська дисертація: "Грузинська художня проза в сучасних українських перекладах" (1973)

Докторська дисертація: "Літератури Закавказзя і Середньої Азії в українському літературному процесі кінця ХІХ – початку ХХ століття: проблеми рецепції" (1992)

Нагороджена: Орден Честі (Грузія), Медаль М. Джавахішвілі (Грузія), лауреат премії НАН України ім. А. Кримського, Відзнака Вченої ради університету (2011), Заслужений працівник освіти. Почесний доктор Тбіліського державного університету ім.Джавахішвілі.

Перекладач романів Л. Мрелашвілі, Н. Цулеїскірі,Г. Панджикідзе, грузинських народних казок, поезії З. Болквадзе, Н. Абесадзе, білоруської прози (А. Васілевич, В. Далідович) та ін.

Наукові інтереси: літератури Сходу, порівняльне літературознавство, художній переклад.

Викладає курси:

• історія зарубіжної літератури (давній Схід),
  • літературна компаративістика,
  • українське порівняльне літературознавство.

Основні публікації:

1. Орієнталістика А. Кримського в українському літературному процесі початку ХХ ст. (К., 1994).
  2. Зарубіжна література. Матеріали до вивчення літератур давнього Сходу (К., 2007).
  3. Українська компаративістика: концептуальні проекції (Донецьк, 2010).
  4. Захід – Схід: основні тенденції розвитку сучасного порівняльного літературознавства. Антологія. Науковий проект, заг. Редакція (Донецьк, 2012).