Шаповал Мар’яна Олександрівна

Доцент кафедри теорії літератури, компаративістики і літературної творчості, доктор філологічних наук.

Дата народження: 3 серпня 1968 року.

Здобула вищу освіту у Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю філолог, викладач української мови та літератури.

Тема кандидатської дисертації «Елементи класицизму в українській літературі»

Тема докторської дисертації «Стратегії інтертекстуальності та гра свідомостей у сучасній українські драмі»

Член Національної спілки письменників України. Член ради Конфедерації драматургів України. Член Експертної ради Міністерства культури і туризму України з відбору та придбання кращих творів українських драматургів.

Наукові інтереси: драма українська, світова, семіотика, інтертекстуальність.

Викладає курси:

• Теорія літератури,
  • Історія українського літературознавства,
  • Теорія і практика літературної творчості,
  • Теорія і практика драми,
  • Інтертекстуальність і герменевтика

Автор близько 50 наукових, навчально-методичних та літературно-критичних публікацій Основні публікації:

1. Інтертекст у світлі рампи: між текстові і міжсуб’єктні реляції української драми: Монографія. – К.: Автограф, 2009.
  2. Інтертекстуальність: історія, теорія, поетика : навч. посібник – К. : Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2013. – 167 с.