Корбозерова Ніна Миколаївна

Доктор філологічних наук, професор кафедри іспанської та італійської філології.

Дата і місце народження: 26.05.1949, м. Київ

1971 р. – закінчила факультетт романо-германської філології Київського університету. Тривалий час працювала у Київському національному лінгвістичному університеті на посадах викладача, старшого викладача, доцента, професора кафедрири іспанської філології. 1978-79 рр – декан факультету з навчання іноземних громадян, 1992-2000 – завідувач кафедри, а з 1994-2000 – декан факультету іспанської мови Київського національного лінгвістичного університету. З 2000 працює професором кафедри іспанської філології Київського університету, з 2002 – завідувачем кафедри іспанської та італійської філології.

Захистила кандидатську дисертації “Історія розвитку складнопідрядного речення в іспанській мові ХІІ-ХУІІ ст.” (1975) і докторську дисертацію ”Семантика, структура та генеза складного речення в іспанській мові ХІІ-ХХ ст.” (1991).

Основні напрями наукової роботи: дослідження в галузі історичного синтаксису іспанської мови, порівняльної типології романських мов, іспанської та української мов, текстуальної лінгвістики, лінгвістичної семантики та прагматики.

Опублікувала понад 100 наукових праць. Підготувала 10 кандидатів наук.

Засновник та відповідальний редактор збірника наукових праць “Проблеми семантики слова, речення та тексту” (виходить з 1995).

Академік-секретар Відділення філології та мистецтвознавства АН ВШ. Дійсний член Академії педагогічних та соціальних наук (Росія).

Лауреат Нагороди Ярослава Мудрого, Відмінник освіти України, нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти та науки України, медаллю “1500 років Києва”.

Постійно бере участь у Міжнародних наукових конференціях з сучасних проблем філології (Іспанія, Італія, Угорщина, Бельгія, Польща, Україна). Виступає експертом у Всеукраїнській Олімпіаді з іспанської мови серед школярів.

Основні праці:

• Граматика та семантика складнопідрядного речення в іспанській мові. – К., 1989;
  • Порівняльна типологія іспанської та української мов. – К., 1992;
  • Лінгвокраїнознавство Іспанії. – К., 2001;
  • Вступ до текстуальної лінгвістики. – К., 2002 та ін.