Еґава Хіроюкі

Старший викладач кафедри мов і літератур Далеко Сходу та Південно-Східної Азії

Народився і виріс в м. Кобе (Японія).

Навчався в Осакському унiверситетi іноземних мов на факультеті російської мови (сучасний Осакський унiверситет, Японія, м. Мiно) (1989-1991). Перейшов на навчання  в Київському державному лінгвістичному  унiверситетi (КДЛУ) на підготовчий факультет та факультет слов’янських мов (1991-1997). В 1997 в КДЛУ отримав диплом магістра педагогічних наук зi спеціальності викладання іноземних мов. Назва дипломної роботи «Семантичні субституції в лексиці східного походження в російській мові».  Приймав участь у «Тренувальній програмі викладача  японської мови для громадян Японії, які проживають за  кордоном» Японської фундації (Японія, м. Урава) і отримав сертифікат (1998). Був стажистом та аспірантом на кафедрі фонетики i граматики слов’янських мов КДЛУ (1997-2001).

Працював викладачем японської мови в Інституті східних мов КДЛУ.  Викладав японську мову на I-V курсах, фонетику, історію мови та інше. Працював  керівником педпрактики та  практики  групи  перекладачів (1992-1998). У 1998 у зв’язку зі вступом до аспірантури звільнився. Працював викладачем японської мови Українсько-японського центр Національного технічного університету України „КПІ” (2006-2011). У 2006-2013 був асистентом кафедри китайської, корейської та японської філології КНУ.

Коло наукових інтересів: мовні контакти, запозичення, лексичні орієнталізми; методика викладання іноземних мов; гендерне питання в японської мові; переклад.

Активно докладає зусиль в розвитку японістики: є членом науково-педагогічної суспільства «Всеукраїнське товариство викладачів японської мови» (Україна), членом наукового суспільства «гендерне питання в японської мові» (Японія, http://www.gender.jp).

Тісно співпрацює у сфері громадської діяльності з Посольством Японії в Україні, японською компанією Mitsubishi Corporation, Національним музеєм Чорнобиля та  іншими авторитетними організаціями.

Викладає курси:

• «Практичний курс першої мови (японська мова)» для студентів ІІ- ІV курсів;
  • «Комунікативні стратегії» в магістратурі для студентів І курсу.

Керує курсовими і бакалаврськими роботами студентів.  Є керівником «Виробничої практики (перекладацька)» і «Навчальної практики (бібліографічно-інформативна)». Також активно проводить виховну роботу зі студентами як куратор. (2013-2014 н.р.)

Контактний телефон: 044-239-33-86 (Центр японської мови та літератури)