Демчук Тетяна Василівна

Асистент кафедри мов і літератур Далеко Сходу та Південно-Східної Азії

Hародилася 8 лютого 1981 року на Черкащині.

2003 року закінчила Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та здобула кваліфікацію магістра китайської мови та літератури і англійської мови, викладача. Під час навчання в університеті проходила мовне стажування у Пекінському університеті мови і культури (2000–2002 н.р.) та науково–дослідну практику в Нанькайському університеті (м. Тяньцзінь) (березень–липень 2005 року).

З 2005 року працює на посаді асистента кафедри китайської, корейської та японської філології.

Під час навчання та роботи в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка брала активну участь у Всеукраїнській та Міжнародних наукових конференціях; має ряд публікацій.

Сфера наукових зацікавлень: лексикологія сучасної китайської мови, зокрема лексична синонімія.

Основні публікації:

1. Проблема синонімії в теоретичних працях китайських лінгвістів // Мовні і концептуальні картини світу. Зб. наук. пр. – Вип. 12. – Ч. I. – К., 2004. – С. 126–131.
  2. Аналіз семантики синонімічних односкладових дієслів сучасної китайської мови // Сходознавство. Зб. ст. - Вип. 29-30. – К., 2005. – С. 56–63.
  3. Проблема дослідження явища синонімії в сучасній китайській мові (на матеріалі наукових праць зарубіжних синологів) // Мовні і концептуальні картини світу. Зб. наук. пр. – Вип. 18. - Кн 1. – К., 2005. - С. 110–114.
  4. Проблема типологізації синонімів у сучасній китайській мові // Східний світ. Журнал. – Вип. 2. – К., 2006. - С. 109–116.