Катаока Хіроші

Асистент кафедри мов і літератур Далеко Сходу та Південно-Східної Азії, кандидат філологічних наук.

Народився в 1969 р. в місті Осака, Японія.

В 1994 р. закінчив університет Тенрі в м. Нара (російська мова та література), в 1996 р. вступив до магістратури Університету іноземних мов, яку успішно закінчив в 2000 р. (фах - російська мова та література), з 2003 року працює в Інституті філології КНУ ім. Тараса Шевченка, викладає нормативні курси японської мови студентам І – ІV курсу та студентам магістратури.

В 2006 році захистив кандидатську дисертацію «Художня модифікація культу предків в Українському та Японському фольклорі».

Проводить компаративні дослідження в галузі фольклористики, японської та української духовної культури, досліджує етимологію писемності.