Кирик Ольга Ігорівна

Асистент кафедри мов і літератур Далеко Сходу та Південно-Східної Азії

Народилася 16 червня 1979 року в м. Києві.

У 2001 р. закінчила Київський державний лінгвістичний університет. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Переклад (японська та англійська мови)" і здобула кваліфікацію філолога, перекладача японської та англійської мов.

З 2001 р. по 2006 р. викладала японську мову в Київській гімназії східних мов №1. Брала активну участь в організації та проведенні всеукраїнських олімпіад з японської мови серед учнів шкіл.

Одночасно з січня 2003 р. по червень 2004 р. працювала за сумісництвом викладачем японської мови в Київському міському педагогічному університеті імені Б.Д. Грінченка. З вересня 2005 р. по березень 2006 р. проходила стажування для іноземних викладачів японської мови в Інституті японської мови при Японській Фундації (м. Сайтама, Японія), про що отримала відповідний сертифікат.

З 2006 року працює асистентом кафедри китайської, корейської та японської філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Керує написанням курсових, бакалаврських, магістерських робіт, а також педагогічною, перекладацькою та джерелознавчою практикою.

Викладає японську мову на курсах, організованих за сприяння компанії “Mitsubishi Corporation”. Разом з іншими викладачами кафедри бере участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях, проведенні кваліфікаційного іспиту з японської мови, а також в організації заходів Товариства викладачів японської мови України тощо.

Має ряд публікацій у фахових виданнях. Є співавтором навчального посібника «Основи методики навчання японської мови у вищій школі».

Сфера наукових зацікавлень: фольклористика, компаративістика, країнознавство, діалектологія.

Працює над дисертацією на тему «Персонажна міфологічна система японської народної казки».