Кім Сук Вон

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри мов і літератур Далеко Сходу та Південно-Східної Азії

Місце та рік народження. Народився 1961 року в Кореї.

Освіта. Закінчив Корейський університет іноземних мов, отримав диплом магістра за фахом «Російська мова та література».

Викладання. Викладає низку курсів, пов'язаних з корейською літературою, історією мови, стилістикою, лексикологією тощо.

Наукова діяльність. 1997 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Шевченко і корейська література (Типологічні сходження і контактні зв'язки)».

Наукові інтереси. Порівняльне літературознавство, українська література, корейська література.

Публікації.

Навчальні посібники.

Корейська мова / А. Агеєва, Кім Сук Вон. К.: Київський університет, 2004.

Корейські народні казки: Навчальні матеріали до вивчення дисципліни «Історія зарубіжної літератури (Корея)» / За ред. Кім Сук Вона. Київ: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2006.

Українсько-корейський тематичний словник / уклад.: Кім Сук Вон, А. Г. Рижков, Ю. Мікьон. - К.: Вид. дім Дмитра Бураго, 2010.

Монографія.

Кім Сук Вон. Шевченко и корейская литература. Київ: ПП «Визант», 1997.

Переклади.

Шевченко Т. Г. «Кобзар» (корейською). Сеул, 1998.

Шевченко Т. Г. «Гайдамаки» (корейською). Київ, 2003.

Кольоровий вітер: збірка перекладів прозових та поетичних творів корейських літераторів. К.: ВПЦ «Київський університет», 2003.

Збірка поезій Л. Скирди «Сливовий дощ» (корейською). Сеул, 2009.

Сучасне корейське оповідання: вибрані твори. К.: Вид. дім Дмитра Бураго, 2010.

Вибрані статті.

Кім Сук Вон. Переклади творів Тараса Шевченка в літературі народів Заходу і Сходу // Шевченкознавчі студії. 2008. Вип. 11.

Кім Сук Вон. Шевченкознавство в Республіці Корея / Сук Вон Кім, Ю. Ковальчук // Шевченкознавчі студії. 2014. Вип. 17.

Кім Сук Вон. Порівняльне літературознавство в Республіці Корея / Захід – Схід: основні тенденції розвитку сучасного порівняльного літературознавства: [антологія] / Науковий проект, загальна редакція Л. Грицик. Донецьк: ЛАНДОН. ХХІ, 2012.