Козоріз Oлександр Павлович

Асистент кафедри мов і літератур Далеко Сходу та Південно-Східної Азії

Народився 12 грудня 1977 року в м. Києві.

У 1999 році закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка і отримав повну вищу освіту за спеціальністю “Східна та європейська мова” та здобув кваліфікацію філолога, викладача-перекладача китайської та англійської мов.

1998-1999 рр. перебував на мовному стажуванні у Китаї.

З 1999 року займає посаду асистента кафедри тюркології Інституту філології, а з 2004 – новоствореної кафедри китайської, корейської та японської філології. Бере участь у роботі Центру китайської літератури та викладання китайської мови. Допомагає у проведенні Всеукраїнського конкурсу з китайської мови, а також організовує Кваліфікаційний екзамен з китайської мови (HSK).

Склав кандидатські іспити з іноземної мови, філософії та спеціальності.

Наукову роботу веде в галузях китайської мови та літератури, теорії та практики перекладу.

Має низку публікацій у фахових виданнях, зокрема:

1. Поезія Лі Бо в українських перекладах. Вісник (літературознавчої студії), Міжнародний інститут лінгвістики і права, випуск 3;
  2. Поезія Ду Фу в українських перекладах. Вісник Київського університету. Східні мови та літератури, №7;
  3. Поезія Тараса Шевченка у китайських перекладах. Вісник Київського університету. Східні мови та літератури, №9;
  4. Поезія Ван Вей в українських перекладах. Вісник Київського університету. Східні мови та літератури, №10;
  5. Китайські етноконцепти 肝,肠,胆 та 气 як фрагмент мовної картини світу. Вісник Київського університету. Східні мови та літератури, №12.

Список публікацій (pdf-файл, 85 kb)