Шевченко Олена Миколаївна

Викладач кафедри китайської, корейської та японської філології

Нaродилася 3 серпня 1985 р.

2008 р. закінчила Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність китайська мова та література).

Під час навчання в університеті протягом 2006-2007 н.р. стажувалася в Пекінському національному університеті іноземних мови.

З 2008 р. працює викладачем в Київському національному лінгвістичному університеті на кафедрі мов і цивілізацій Далекого Сходу, а з 2009 р. – викладає китайську мову, комунікативні стратегії та переклад на кафедрі китайської, корейської та японської філології Інституту філології.

З 2008 р. навчалася в аспірантурі Інституту сходознавства ім. А.А. Кримського, НАН України за спеціальністю 10.01.13 – Мови народів Азії, Африки, аборигенів Америки та Австралії. Тема дисертації: «Сучасне ділове китайське мовлення: фразеологічний аспект».

З 2009 р. є членом Європейської асоціації синологів, а також Лондонського коледжу африканських та східних студій при Лондонському університеті, Англія.

Має низку публікацій у фахових виданнях, а також є автором посібника „Основи ділової комунікації: китайська мова”.

Сфера наукових зацікавлень: китайська мова та культура, зокрема діловий етикет, ділова комунікація.

Займається художнім перекладом сучасної китайської та італійської прози.