Турецький центр інформації та досліджень

Основним завданням Турецького центру інформації та досліджень є привчити студентів-тюркологів до турецької культури, дати можливість отримувати додаткові знання з турецької літератури й граматики.

Турецький центр інформації та досліджень було створено за підтримки ТІКА для ознайомлення громадськості з турецькою мовою, літературою, фольклором та ін. У відкритті Турецького центру інформації та досліджень брала участь дружина тогочасного президента Туреччини.

За час роботи Центру у ньому було проведено значну кількість заходів, а також значно розширилася бібліотека.

Діяльність Турецького центру інформації та досліджень

Освітня, науково-дослідна, культурно-просвітницька, господарська та інша діяльність Центру здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», Статуту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Положення про Інститут філології, Типового положення про мовно-культурні центри КНУ імені Тараса Шевченка та Положення про Турецький центр інформації та досліджень КНУ імені Тараса Шевченка.

Події Турецького центру інформації та досліджень у 2015/ 2016 н.р.

За період з 1 вересня 2015 р. по 30 червня 2016 р. відбулося поповнення книжкового фонду 39 виданнями.Зокрема, граматики, підручники, книги з інших тюркських мов, словники, посібники, а також художня література.

Гарним дарунком Центру були переклади творів турецьких письменників українською мовою, йдеться про романи Т. Кіремітчі «Молитви лишаються незмінними» й Асли Е. Перкер «Суфле». ЦіперекладибібліотеціподарувалапісляпрезентаціїперекладачО. Чичинська. Окрім перекладів, у Центрі є й нові твори турецьких письменників мовою оригіналу, а саме кілька книг турецької письменниці Fatma Ayle Hanım «Levayih-ı Hayat», «Enîn», «Refet», «Udi», «Nisvan-ı İslam», «Hayalve Hakikat».

У період з вересня по грудень (28 вересня– 29 листопада 2015 року) на базі Турецького центру інформації та досліджень студенти-тюркологи проходили джерелознавчу та науково-педагогічну практики.

Цього ж року університет Юнуса Емре подарував кафедрі комплекти підручників (книга та зошит) для студентів різних рівнів володіння мовою, від найнижчого (А1) до професійного (С2). Ці книги дуже допомагають й полегшують вивчення турецької мови, оскільки містять ілюстрований матеріал, що особливо корисно під час вивчення нової лексики. Всього було презентовано 82 комплекти підручників.

Також у Бібліотеку Центру подарували книги з киргизької мови. Такі джерела є хорошою можливістю для студентів-тюркологів вивчити не лише турецьку, а й ознайомитися з особливостями інших тюркських мов. Для глибшого та досконалішого вивчення турецької мови бібліотека Центру поповнилася працями таких тюркологів як Mehmet Ölmez, Fikret Yıldırım «Orta Asya’dan Anadolu’yaalfabeler», «Türk dilleriaraştırmaları», Li Yong-Sǒng «Türkdillerin desontakılar», «Türk dilleri araştırmaları. Cilt 18», «Türk dilleri araştırmaları. Cilt 20», Talât Tekin «Orhonyazıtları», Hayati Develi, Mustafa S. Kaçalin, Filiz Kıral, Mehmet Ölmez, Tülay Çulha «Mam».

6 жовтня 2015 року в Турецькому центрі інформації та досліджень відбулася зустріч студентів спеціальності «Кримськотатарська мова і література та переклад» з представниками молодіжної німецької організації.


 

      

17 лютого 2016 р. на кафедрі тюркології Інституту філології відбулася зустрічь зі студентами-стажистами та бажаючими взяти участь у програмі стажування «МЕВЛЯНА». 


 

18 березня 2016 р. в Інституті філології відбулася лекція відомого турецького науковця проф., д.філол.н. Мехмеда Ольмеза «Талат Текін та його внесок у сучасну тюркологію». Захід проводився спільно з Інститутом сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України та за підтримки Офісу з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні. Вступне слово взяв Директор Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України О.В. Богомолов, який представив аудиторії доповідача – викладача університету «ЙилдизТекнік» (м. Стамбул), Голову лексикографічної комісії Турецького Лінгвістичного Товариства проф., д.філол.н. МехмедаОльмеза.

21 березня 2016 р. у стінах Турецького центру інформації та досліджень відбулася довгоочікувана презентація творів відомої гагаузької поетеси, а за сумісництвом – доцента кафедри тюркології, к.філол.н.Арнаут Федори Іванівни.Почути вірші турецькою та гагаузькою мовами зібралися студенти та викладачі кафедри тюркології, а також, власне, гагаузи, які проживають в Києві і з радістю завітали до Інституту філології послухати вірші рідною мовою.

1 квітня 2016 р. у Турецькому центрі інформації та досліджень пройшла лекція Ольги Миколаївни Чичинської – відомого перекладача з турецької мови та засновниці і директора видавництва «Алемак».

5 квітня 2016 року врамках програми Всеукраїнських наукових читань "Мова і література в глобальному і локальному медіапросторі" відбувся круглий стіл: "Тюркські мови і літератури" до 145-річчя від дня народження А. Ю. Кримського. До роботи круглого столу долучилися викладачі та аспіранти кафедри тюркології ІнституфілогогіїКНУ імені Тараса Шевченка.

7 квітня 2016 р. на кафедру тюркології Інституту філології завітав проф. НедждетТекін – екс-міністр освіти Туреччини.

14 квітня 2016 р. у Турецькому центрі інформації та досліджень відбулася зустріч з заступником генерального директора з науково-фондової роботи НЦНК “Музей Івана Гончара”, дослідником та майстром народної вишивки Юрієм Мельничуком. Юрій Мельничук прочитав студентам кафедри тюркології просвітницько-пізнавальну лекцію на тему традиційної української вишивки та розповів чимало неймовірно-цікавих фактів про інформацію, яка зашифрована у символах традиційної вишивки.

За ініціативи кафедри тюркології Інституту філології та за підтримки Турецької Республіки 16 травня 2016 р. в Мистецькій залі відбулося відкриття виставки турецьких художниць, викладачів університету «19 травня» Сени та Зехри Сенгір. Кожна майстриня розповіла про стиль, у якому працює. Сена Сенгір для виставки привезла свої картини в техніці гравюри. Художниця розповіла, що техніка копіювання досить поширена в Туреччині. Художниця Зехра  Сенгір презентувала аудиторії свій акварельний живопис.

24 травня 2016 р. лекція для студентів турецької групи ректора університету "Киркларелі" (Туреччина) Мустафи Айкача, який, зокрема,  упродовж тижня зустрічався зі студентами-тюркологами, директором Інституту філології проф. Григорієм Семенюком, ректором КНУ імені Тараса Шевченка акад. Леонідом Губерським.

25 травня 2016 р. за ініціативи кафедри тюркології викладачі та студенти взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Узбецько-українські культурні взаємини" присвячена 575-річчю від дня народження великого поета, мислителя і державного діяча Алішера Навої.

26 травня 2016 р. в Актовій залі Інституту філології відбувся круглий стіл за участю Посла Турецької Республіки в Україні ЙонетаДжанаТезеля, ректора університету «Киркларелі» Мустафи Айкача, в.о. завідувача кафедри тюркології Ірини Покровської та викладачів кафедри тюркології.

Леонід Губерський розповів турецькому колезі про міжнародну діяльність університету та про досвід співпраці з ВНЗ Туреччини, поділився досвідом участі КНУ в світових рейтингах.

2 червня 2016 року відбулося урочисте нагородження переможців та учасників Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу серед учнів 10-11 класів «Незвідана Туреччина» та переможців конкурсу турецько-українських перекладів оповідань серед студентів вищих навчальних закладів. Студенти-тюркологи Інституту філології підготували невеличкий концерт для переможців та учасників конкурсу, а завідувач кафедри тюркології вручила подяку пану Хаджі Байрамуза підтримку такого конкурсу.

Діяльність Турецького центру інформації та досліджень у 2014/2015 н. р.

1 вересня 2014 р. зустріч з Головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим та урочисте посвячення студентів 1-го курсу кримськотатарської групи. Студентам було вручено залікові книжки та студентські квитки, а також настановні поради пролунали від проректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова та голови фонду «Майдан закордонних справ» Богдана Яременко.

14 вересня 2014 р. участь студентів перших курсів та викладачів кафедри тюркології у флеш-мобі до Дня спорту та прогулянка Києвом зі студентами після флеш-мобу.

26 жовтня 2014 року на базі Турецького центру інформації та досліджень за ініціативи кафедри тюркології Інституту філології відбулася лекція відомого кримськотатарського кераміста Рустема Скибіна.

27 жовтня – 31 жовтня 2014 р. було проведено Тиждень тюркських мов.

29 жовтня 2014 р. у Турецькому центрі інформації викладачі та студенти підготували та прочитали свої доповіді на теми: «Визначні свята Туреччини» (доц. Бюлент Хюнерлі), «Багатство та різноманіття культури Туреччини» (проф. Четін Дердійок), «Сідла типу ярчак як вияв культурного зв’язку українських козаків та Кримського ханства» (Стас Погоржельський, студент 1 курсу) , «Що таке Kına gecesi?», Інтроспекція в мистецтво «Ebru».

30 жовтня 2014 р. у Турецькому центрі інформації та досліджень пройшов майстер-клас з Ебру (майстер – Олена Дегтярьова) та майстер-клас з «Менді» (майстер – Фьокла).

21 листопада у Турецький центр інформації та досліджень завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель, який від імені Інституту Юнуса Емре (Турецька Республіка) вручив книги студентам-тюркологам. Подаровані підручники різних рівнів A1-C2 допоможуть з легкістю опановувати турецьку українцями. Варто зауважити, що передача книг здійснилася завдяки лектору із Туреччини, який викладає в Інституті, Бюленту Хюнерлі. Під час зустрічі пан Посол охоче спілкувався зі студентами, відповідаючи на їхні запитання. Насамкінець турецька делегація на чолі з Послом завітали до директора Інституту філології проф. Григорія Фоковича Семенюка.

5 грудня 2014 р. у Мистецькому салоні Червоного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка викладачами кафедри тюркології було організовано концерт Віктора Марківа – відомого американського піаніста, який перебував в Україні в рамках програми «Фулбрайт».

30 грудня 2014 р. у Турецькому центрі інформації та досліджень організовано зустріч з Алі Більге Джанкорелем (Посол Турецької Республіки в Україні 2001-2006 рр.) та його дружиною Іджлаль Джанкорель, викладачем німецької мови та літератури університету "Мармара" (м. Стамбул). Пані Іджлаль Джанкорель передала в дарунок бібліотеці Турецького центру виконані з оригіналу турецькомовні переклади творів Кафки.

У першій половині березня 2015 р. в Інституті філології відбулася низка майстер-класів у мовній лабораторії інтенсивного вивчення іноземних мов. Викладачам та співробітникам кафедри тюркології, кафедри методики навчання іноземних мов і прикладної лінгвістики, кафедри китайської, корейської та японської філології, кафедри елліністики, кафедри французької філології, кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови, кафедри теорії перекладу з романських мов, кафедри полоністики, кафедри ТПП з німецької мови, кафедри перекладу з романських мов Інституту було продемонстровано можливості програми "Інтерактивний клас", за допомогою якої студентів можна навчити здійснювати синхронний та послідовний переклади. Зручним є використання цієї програми для перекладу відеофільмів та презентацій, проведення комп'ютерних тестувань тощо. У межах проведених майстер-класів викладачі мали можливість під керівництвом досвідченого інструктора навчитися користуватися зазначеною програмою з метою її подальшого використання у своїй професійній діяльності. Приміщення лабораторії інтенсивного навчання іноземних мов було відремонтовано та обладнане за підтримки Турецького агентства зі співробітництва та координації "ТІКА" при Кабінеті Міністрів Турецької Республіки за ініціативи Директора Інституту філології проф. Семенюка Г.Ф., в.о. завідувача кафедри тюркології доц. Покровської І.Л.

17 березня 2015 року відбулася зустріч співробітників кафедри тюркології з турецькою делегацією  за участю представників Кабінету міністрів Турецької Республіки й представниками ТІКА.

27 березня 2015 р. відбулася презентація у Турецькому центрі інформації та досліджень книги: Осман Чевіксой "Голос, який каже"ще". Це власне переклад таких оповідань сучасного турецького новеліста Османа Чевіксоя, як "Дивакуватий майстер Саліх", "Небо і земля", "Ти дорослішаєш, синку", "Руки", "Цибулина" й "Божевільний Фахрі, або чоловік із заплющеними очима". Переклади виконали співробітники й студенти кафедри тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ініціатором та упорядником стала Покровська І.Л.

14 квітня 2015 року відбулася зустріч викладачів та студентів щодо стажувань у рамках програми «МЕВЛЯНА».

15 квітня 2015 року на мовне стажування до Інституту філології приїхали студенти з Кавказького університету (Турецька Республіка).

17 квітня 2015 р. Турецький центр інформації та досліджень спільно з Посольством Турецької Республіки провів урочистий захід з нагоди відзначення Дня національного гімну Турецької республіки та 100-ї річниці перемоги в битві за Дарданелли. У програмі було представлено: вітальні слова та виступи директора Інституту філології Семенюка Григорія Фоковича, Надзвичайного й Повноважного Посла Туреччини в Україні Йонета Джана Тезеля, в. о. завідувача кафедри тюркології Покровської Ірини Леонідівни й викладача Інституту імені Юнуса Емре Бюлента Хюнерлі. Програма заходу також включила декламування віршів студентами кафедри тюркології, турецькі й українські пісні й святковий фуршет.

13 травня 2015 року турецьким студентам Кавказького університету вручили сертифікати про стажування в Інституті філології.


 

     

20 травня 2015 р. в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка було проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Українсько-азербайдджанські взаємини» з нагоди 100-річчя закінчення університету Ю. Чемензіменлі.


 

                           

22 травня 2015 р. відбулося нагородження переможців та учасників мовно-літературного конкурсу серед учнів 10-11-х класів. Конкурс тривав з грудня 2014 року по квітень 2015. Учасники змагань демонстрували свій літературний хист у двох напрямках – «Стамбул – квітка на перехресті двох цивілізацій» та «Трагічна доля кримськотатарського народу».

На урочисте нагородження приїхали учні зі своїми батьками та вчителями зі всієї України. Директор Інституту філології проф. Григорій Фокович Семенюк привітав абітурієнтів з перемогою та закликав вступати до Інституту, де вивчається більше 30 мов. Також Григорій Фокович подякував представникам ТІКА в Україні за підтримку кафедри тюркології та увагу до студентів-тюркологів, 15 з яких цьогоріч стажувалися у турецьких вишах завдяки турецькому урядові. Наступнимивітальнісловавиголосиликоординатор ТІКА в Україні Хаджи Байрам Болатта завідувач кафедри тюркології Покровська Ірина Леонідівна.

По завершенню вітальних промов відбулося нагородження найкращих учнів цінними подарунками та концертна програма від студентів спеціальностей "турецька мова і література та переклад", "кримськотатарська мова і література та переклад" та "фольклористика,українська мова і література, турецька мова".


 

10 червня 2015 р. в.о. завідувача кафедри тюркології доц. Покровська І.Л. організувала зустріч ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Губерського Л.В. з представниками Турецького агентства зі співробітництва та координації (ТІКА) при Кабінеті Міністрів Турецької Республіки. До університету прибули координатор офісу програми Хаджи Байрам Болат та його заступник Мустафа Керімоглу. У розмові з ними ректор наголосив на тісному і плідному співробітництві між університетом та низкою турецьких вишів. З вісьмома з них – на договірних засадах. Особливе місце у цьому процесі належить діяльності кафедри тюркології Інституту філології КНУ і особисто в.о. зав кафедри тюркології Ірині Покровській. Налагоджено постійні обміни студентами і викладачами, проводяться спільні наукові заходи, відбуваються культурно-мистецькі події, на яких гостями є представники Посольства Туреччини в Україні, видатні турецькі письменники, діячі культури, вчені.

11 червня 2015 р. презентація в Турецькому центрі інформації та досліджень нової книги перекладів. Викладачі та студенти кафедри тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка переклали оповідання Омера Сейфеттіна (1884 – 1920). До збірки «Три поради» увійшли вперше перекладені українською мовою твори відомого турецького письменника.

 

Заходи Турецького центру інформації та досліджень за 2013/2014 н. р.

22 лютого 2013 р. в Турецькому центрі інформації та досліджень організовано захід, на якому к.філол.н., доцент кафедри тюркології Федора Іванівна Арнаут ділиться досвідом, розповідає про досягнення Всеукраїнської громадської організації "Союз Гагаузів України", президентом якої вона являється. Гагаузька мова визнана в світі мовою, яка зникає. Завдячуючи наполегливій праці, активним зусиллям і гарячому гагаузькому духу членів організації, зроблено чимало для збереження духовної та культурної спадщини гагаузького народу.

23 вересня 2013 р. викладачами кафедри тюркології було організовано зустріч з турецькими митцями, які запросили студентів, викладачів та усіх потенційних тюркологів на концерт вокальної музики. У числі виконавців були: сопрано - Нурдан Кизилделі (Туреччина); фортепіано - Тетяна Борисенко (Україна); баглама - Мустафа Кизилделі (Туреччина/Україна). 

24 вересня 2013 р. на кафедрі тюркології прочитав лекцію на тему «Культурні відносини між Україною та Туреччиною» аташе з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні пан Берат Йилдиз. 

11 жовтня 2013 р. на базі Турецького центру інформації та досліджень пройшло знайомство студентів-тюркологів першого, другого та третього курсів Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та турецьких студентів підготовчого відділення Київського національного лінгвістичного університету. За жвавою бесідою, смачними тістечками і гарячим чаєм швидко й цікаво минав час. Студенти ділилися враженнями щодо навчального процесу в своїх ВНЗ, обговорювали перспективи майбутнього працевлаштування, ділилися інформацією щодо звичаїв і традицій України і Туреччини. Разом з тим, цей захід реалізував ідею розмовного клубу з носіями мови, оскільки навіть першокурсники намагалися спілкуватися турецькою мовою, яку вони почали вивчати лише місяць тому. Студенти другого курсу виступали перекладачами для своїх молодших колег. А третьокурсники мелодійною турецькою мовою розповідали про свої мандри до Туреччини і навіть співали сучасні турецькі пісні. 

Наприкінці жовтня (28 жовтня – 1 листопада 2013 року) було проведено Тиждень турецької мови.

28 жовтня 2013 р. в рамках Тижня турецької мови в.о. завідувача кафедри тюркології Ірина Покровська разом зі своїми колегами запросила до Турецького центру інформації та досліджень заступника голови спілки бізнесменів ТUİD пана Бурака Пехлівана, Емре Акинджи, генерального директора холдингу «Арти Ятирим», який подарував Турецькому центру свою нову книгу «Мистецтво інвестування в Україну».

28 жовтня 2013 р. лекція Алієвої З.К. «Свята Туреччини» й відбулося святкування з нагоди 90-річчя Турецької Республіки (Бурак Пехліван). Нагородження переможців конкурсу стендів «Туреччина моїми очима».

29 жовтня 2013 р. літературні читання «Постмодернізм в турецькій літературі» (Дар’я Пасічник). Презентація книжкового фонду центру турецької мови та літератури (Арнаут Ф.І.).

30 жовтня 2013 р. пройшла лекція «Кіномистецтво Туреччини» (лекцію провела кінознавець, кінокритик Надія Заварова).

30 жовтня 2013 р. у 63 аудиторії пройшов показ фільму «Інжирове варення» турецькою мовою й було проведено майстер-клас турецької кухні (Прушковська І.В.).

1 листопада 2013 р. пройшов майстер-клас з ебру (майстер Ольга, Телешун К.О.).

4 листопада 2013р. у рамках Тижня турецької мови в Інституті філології відбулася низка заходів освітньо-культурного характеру. Однією із найцікавіших стала зустріч студентів з випускниками кафедри тюркології – перекладачами турецьких серіалів. Катерина Щепковська та Ольга Попозогло радо відповіли на питання, поділившись враженнями від улюбленої роботи. 

7 листопада 2013 р. у Турецькому центрі було організовано зустріч з гагаузами - нащадками древніх славетних тюрків Алтая. У складі делегації прибув пан Ігнат Михайлович Казамли, який подарував бібліотеці ТЦІТД свою книгу "Авдарма. История села 1811-2011".

15 листопада 2013 р. організовано зустріч у Турецькому центрі інформації та досліджень з Емре Акинджи - турецьким бізнесменом, який здобуває наукову ступінь на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, та є автором книги "Мистецтво інвестування в Україні". 

24 січня 2014 р. було організовано візит Консула Азербайджану в Стамбулі Нуру Алекбер огли Гулієва на кафедру тюркології. Пан Нуру Алекбер огли наразі навчається на відділенні міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка і здобуває свій четвертий диплом про вищу освіту. Кафедру тюркології КНУ імені Тараса Шевченка вирішив відвідати після знайомства у Стамбулі з Олександром Кучмою - віце-консулом Консульства України в Турецькій Республіці та його дружиною Юлею, які є випускниками кафедри тюркології 1999 року. 

18 лютого 2014 р. на кафедру тюркології завітав Посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Нурберди Аманмурадович, крім того, він зустрівся з директором Інституту філології проф. Семенюком Григорієм Фоковичем, а також візит на кафедру тюркології. Досягнута домовленість щодо проведення в квітні 2014 року круглого столу, присвяченого 290-ї річниці від дня народження великого туркменського поета та мислителя Махтумкулі Фраги.

 5 березня 2014 р. в Інституті філології відбулася зустріч з Послом Республіки Узбекистан в Україні Абдулієвим Алішером Хабібуллаєвичем. На зустрічі з паном Послом були присутні  директор Інституту філології проф. Григорій Фокович Семенюк, завідувач кафедри китайської, корейської та японської філології д.філол.н., проф. Іван Петрович Бондаренко, в.о. завідувача кафедри тюркології к.філол.н., доц. Ірина Леонідівна Покровська та завідувач кафедри історії української літератури і шевченкознавства д.філол.н., проф. Оксана Сліпушко. 

12 березня 2014 р. відбувся захід «Читаємо Тараса Григоровича Шевченка тюркськими мовами».

 22 березня 2014 р. викладачами кафедри тюркології було організовано святкування Новрузу.

26 березня 2014 р. Київський національний університет імені Тараса Шевченка підписав протокол намірів про наукову та технічну співпрацю з турецькою урядовою організацією ТІКА. Підписання протоколу відбулося на офіційній зустрічі представника ТІКА в Україні Хаджи Байрам Болата з проректором із міжнародних зв’язків Петром Бехом. По закінченню прийому в проректора пан Хаджи Байрам відвідав Інститут філології та зустрівся з його директором Григорієм Семенюком. Підписанню договору українсько-турецької співпраці сприяла в.о. завідувача кафедри тюркології Ірина Покровська. 

4 квітня 2014 р. Відділ міжнародного співробітництва за ініціативи кафедри тюркології провів зустріч щодо започаткування та реалізації державної програми обміну студентами та викладачами Турецької Республіки «Мевляна» в нашому університеті. У 2014 році Київський національний університет імені Тараса Шевченка підписав протоколи «Мевляна» з 7 університетами Туреччини. Упродовж 2014/2015 навчального року організовуватимуться обміни студентів, аспірантів та викладачів за спеціальностями – «міжнародні відносини», «філологія», «економіка», «міжнародне право», «психологія», «біологія» та «хімія». 

30 травня 2014 р. за ініціативи кафедри тюркології та підтримки керівництва Інституту філології оприлюднено рішення про відкриття нової спеціальності "кримськотатарська мова" на базі кафедри тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 1 вересня 2014 р.

 

 

Контактна особа: Кліментова Олеся Василівна

Контактний телефон: (044) 239-31-57

Е-мейл: kafedraturkologii@gmail.com

Центр розташований за адресою: бульв. Шевченка, 14, к.18