Руда Наталя Вікторівна

Кандидат філологічних наук, асистент кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики

Дата народження: 07.09.1982

Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка в 2004 році за спеціальністю «Мова та література (латинська, давньогрецька, українська)» і здобула кваліфікацію магістра філології, фахівця з класичних мов, української мови і літератури.

У 2009 р.захистила кандидатську дисертацію на тему «Мовна репрезентація категорії демінутивності: універсальне та ідіоетнічне» зі спеціальності 10.02.15 – загальне мовознавство.

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка працює з 2007 року на посаді асистента кафедри загального мовознавства та класичної філології. З 2016 року є асистентом кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики. Загальний педагогічний стаж у вищій школі IV рівня акредитації становить 11 років. Загальний науковий стаж – 14 років.

Викладає курси:

• «Латинська мова»,
  • «Юридична латина»,
  • «Вступ до мовознавства»,
  • «Загальне мовознавство»,
  • «Історія лінгвістичних учень»,
  • «Теорія мови»,
  • «Давньогрецька мова»,
  • «Основи наукового дискурсу»,
  • «Латинськомовна термінологія»,
  • «Історія давньогрецької літератури»,
  • «Історія римської літератури» та ін.

Брала участь у міжнародних наукових семінарах з питань класичної філології в рамках Міжнародної школи гуманітарних наук Східної і Центральної Європи у Варшаві (Центр досліджень античної традиції Варшавського університету) (2006 р.).

З метою підвищення рівня філологічної кваліфікації перебувала на навчанні в Афінському національному університеті імені Каподістрії (Греція) (2013 р.).

Відповідальна за IV, V і ІХ випуски фахового збірника наукових праць «Studia Linguisticа», заснованого кафедрою загального мовознавства та класичної філології.

Сфера наукових зацікавлень: когнітивна лінгвістика, етнопсихолінгвістика, класична філологія, історія мовознавства.

Є автором 27 наукових праць і навчально-методичних розробок.

Основні публікації:

1. Історія лінгвістичних учень : [Навчальний посібник] /Наталя Вікторівна Руда. –  К. : ВПЦ «Київський університет», 2015. – 256 с.
  2. Енциклопедичний словник класичних мов // Звонська Л.Л., Корольова Н.В.,  Лазер-Паньків О.В. та інші / Н. В. Руда. –  К. : ВПЦ «Київський університет», 2015. – 464 c.
  3. Мовна репрезентація категорії демінутивності (на матеріалі української, англійської та латинської мов) // Голубовська І.О., Шовковий В.М., Лефтерова О.М. та ін. Класичні мови і сучасне мовознавство : [Хрестоматія для студентів-класиків]  / Н.В.Руда. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2015. –С. 365-385.
  4. Іменники-демінутиви української та латинської мов: семантика і функції // Проблеми зіставної семантики : [Збірник наукових статей] / Н.В.Руда. – Вип. 12. – К. : Вид. центр КНЛУ, 2015. – С. 63-69. (Фахове видання)
  5. Демінутивізовані дієслова в українській і латинській мовах: семантика та функції // Ukrajinistika: minulost, p̌ritomnost, budoucnost. Jazyk. III: [Kolektivnimonografie] / Н. В. Руда. – Brno, 2015. – C. 417-422. (Фахове (міжнародне) видання)
  6. Вторинна демінутивізація: причини, функції, семантика (на матеріалі української та латинської мов) // Молодий вчений : [науковий журнал] / Н.В.Руда. – № 5 (20) травень, Ч. 3. – 2015. – С. 11-13. (Фахове видання)
  7. Демінутивізовані прислівники і дієслова української та латинської мов (зіставний аспект) // Мовні і концептуальні картини світу : [Збірник наукових праць] / Н. В. Руда. – Вип. 51. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2015. – С. 438-443. (Фахове видання)