Слов'янська філологія

Російська мова і література та іноземна мова

Стати фахівцем із російської мови і літератури та іноземної мови просто, якщо навчатися на цій спеціальності нашого Інституту. 

Вивчаючи одну із західноєвропейських мов – англійську, німецьку, французьку чи іспанську та російську, а також знаючи українську, яка є рідною – ти станеш не лише високоосвіченою людиною, а й конкурентоспроможним фахівцем.

Кваліфікаційний запис у дипломі:
 • бакалавра – Бакалавр філології, фахівець із російської мови і літератури, іноземної мови;
 • магістра – Магістр мови і літератури, філолог-дослідник, молодший науковий співробітник, викладач вищого навчального закладу (російська мова і література, іноземна мова), науковий редактор

Наукові дисципліни, що вивчаються:


Польська і українська мови та літератури

Польську мову викладають лектори з Польщі. Упродовж навчання кожен студент має можливість удосконалювати знання в країні, мову якої він вивчає. Найкращим студентам пропонують навчатися протягом одного семестру у вищих навчальних закладах Польщі або надаються стипендії для участі в літніх школах польської мови.

Навчальна програма студентів-полоністів передбачає оволодіння другою слов'янською мовою (болгарською, македонською, сербською, словенською, чеською або хорватською).

Кваліфікаційний запис у дипломі:

 • бакалавра – Бакалавр філології, фахівець із польської мови і літератури, української мови і літератури;
 • магістра – Магістр мови і літератури, філолог-дослідник, викладач вищого навчального закладу (польська та українська мови і літератури), науковий редактор.

Диплом зі спеціальності «польська і українська мови та літератури» надає можливість безкоштовно отримати другу вищу освіту в кращих університетах Польщі (за наявності Карти поляка).

Наукові дисципліни, що вивчаються:


Болгарська і українська мови та літератури

На цю спеціальність набір здійснюється раз на два роки. Обмежена кількість фахівців відкриває широкі перспективи для подальшого працевлаштування їх в Україні й за кордоном. Болгарську мову викладають лектори із Болгарії. Упродовж навчання кожен студент має можливість удосконалювати знання в країні, мову якої він вивчає.

Міністерство освіти Болгарії щороку надає стипендії найкращим студентам для участі в Літній школі Болгарської мови на території цієї країни, а також семестрові стипендії для навчання в кращих університетах Болгарії. Вивчаючи болгарську мову та літературу, студенти мають змогу стати спеціалістами широкого профілю; вони надзвичайно легко можуть опанувати мови сусідніх балканських держав.

Кваліфікаційний запис у дипломі:

 • бакалавра – Бакалавр філології, фахівець із болгарської мови та літератури, української мови та літератури;
 • магістра – Магістр мови і літератури, філолог-дослідник, викладач вищого навчального закладу (болгарська і українська мови та літератури), науковий редактор.

Наукові дисципліни, що вивчаються:


Сербська та українська мови та літератури

На цю спеціальність набір здійснюється раз на два роки. Обмежена кількість фахівців із сербської мови в Україні відкриває широкі перспективи для подальшого працевлаштування. Протягом навчання студенти виїжджають на навчально-ознайомчу практику до провідних вищих навчальних закладів Республіки Сербія. Кращі студенти отримують стипендії для навчання у літніх мовно-культурних школах, підвищуючи рівень знань, що підтверджується відповідними сертифікатами.

Навчальна програма студентів-славістів передбачає оволодіння другою слов'янською мовою (болгарською, македонською, сербською, словенською, чеською або хорватською).

Кваліфікаційний запис у дипломі:

 • бакалавра – Бакалавр філології, фахівець із сербської мови і літератури, української мови та літератури;
 • магістра – Магістр мови і літератури, філолог-дослідник, викладач вищого навчального закладу (сербська і українська мови та літератури), науковий редактор.

Наукові дисципліни, що вивчаються:


Словенська і українська мови та літератури

Словенська мова і література як окрема спеціальність раніше в Україні не пропонувалася. Лише з 2014-2015 навчального року вона з’явилася у Львові, а з 2015-2016 н.р. – в Інституті філології. Розвиток співпраці між Україною й Словенією – членом ЄС – викликає потребу у фахівцях зі словеністики та відкриває широкі перспективи для дальшого працевлаштування студентів. Випускники цієї спеціальності матимуть змогу продовжити навчання в магістратурі та аспірантурі українських вишів і за кордоном.

Згідно з домовленістю з університетом Любляни, планується, що мову в Інституті філології викладатиме лектор зі Словенії. І кожен студент цієї спеціальності матиме змогу поглиблювати знання в країні, мову якої вивчає.

Кваліфікаційний запис у дипломі:

 • бакалавра – «бакалавр філології, фахівець зі словенської мови і літератури, української мови і літератури»;

Хорватська і українська мови та літератури

На цю спеціальність набір здійснюється раз на два роки. Обмежена кількість фахівців відкриває широкі перспективи для їхнього подальшого працевлаштування в Україні й за кордоном. Хорватську мову викладають лектори із Хорватії. Упродовж навчання кожен студент має можливість поглиблювати свої знання в країні, мову якої він вивчає. Міністерство освіти Хорватії щороку надає стипендії найкращим студентам для участі у літній школі хорватської мови, яка працює в найелітнішому курорті Адріатики, в місті-музеї Дубровнику, а також семестрові стипендії для навчання в кращих університетах Хорватії.

Вивчаючи хорватську мову та літературу, студенти мають чудову можливість стати спеціалістами широкого профілю; вони надзвичайно легко можуть опанувати мови сусідніх держав – Боснії і Герцеговини, Чорногорії, Сербії, а також словенську та македонську мови.

Кваліфікаційний запис у дипломі:

 • бакалавра – «бакалавр філології, фахівець із хорватської мови і літератури, української мови і літератури»;
 • магістра – «магістр мови і літератури, філолог-дослідник, викладач вищого навчального закладу (хорватська та українська мови і літератури), науковий редактор».

Чеська і українська мови та літератури

На цю спеціальність набір здійснюється раз на два роки. Обмежена кількість фахівців-богемістів в Україні відкриває широкі перспективи для подальшого працевлаштування. Протягом навчання студенти виїжджають на навчально-ознайомлювальну практику до провідних вишів Чеської Республіки. Кращі студенти отримують стипендії для навчання у літніх мовно-культурних школах, підвищуючи рівень знань, що підтверджується відповідними сертифікатами.

Навчальна програма студентів-славістів передбачає оволодіння другою слов'янською мовою (хорватською, сербською, словенською або болгарською).

Диплом зі спеціальності «чеська і українська мови та літератури» надає можливість безкоштовно отримати другу вищу освіту в кращих університетах Чехії.

Кваліфікаційний запис у дипломі:

 • бакалавра – «бакалавр філології, фахівець із чеська мови і літератури, української мови і літератури»;
 • магістра – «філолог-дослідник, викладач вищого навчального закладу (чеська та українська мови і літератури), науковий редактор».