Мацько Оксана Михайлівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та прикладної лінгвістики

Дата і місце народження: 21.09.1975 м. Київ

Кандидатська дисертація «Мовні формули у дипломатичних текстах сучасної української мови (функціонально-стилістичний аналіз)».

Коло наукових інтересів: стилістика, риторика, фразеологія, лексикологія.

Викладає курси

• «Сучасна українська мова: лексика, фразеологія, лексикографія»,
  • «Актуальні проблеми лінгвістики»,
  • «Теоретичні питання фразеології»,
  • «Мовна майстерність філолога»,
  • с ̸к «Лексико-семантичні процеси у словниковому складі української мови останнього десятиріччя»,
  • «Практична стилістика української мови та культура української мови».

Здійснює керівництво написанням курсових, бакалаврських, дипломних та магістерських робіт.

Бере  участь у підготовці та організації щорічної Міжнародної наукової конференції «Мова як світ світів. Поетика і граматика текстових структур», яку проводить кафедра сучасної української мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Є членом Мистецької ради Інституту філології та Етноклубу Інституту філології,  координатором та співорганізатором проведення культурно-мистецьких заходів у Інституті філології («Українські Вечорниці в Інституті філології», «Різдво в Європі» та інші); співорганізатором  проведення першого туру Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика; бере участь у роботі комісії Малої Академій Наук.

Контакт: OksanaMatsko@ukr.net

Основні праці див. у додатку.