Мосенкіс Юрій Леонідович

Доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та прикладної лінгвістики

Народився 18.01.1970  в м. Києві.

У 1987 році з відзнакою закінчив філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка зі спеціальності «Українська мова та література»

З 1992 року в аспірантурі кафедри загального мовознавства та класичної філології Київського університету імені Тараса Шевченка. Кандидатська дисертація «Проблема єдиного походження мов в історії мовознавства» (теорія мовознавства, 1994).

З 1995 року доцент кафедри загального мовознавства та класичної філології Київського університету імені Тараса Шевченка.

З 1999 року докторант кафедри сучасної української мови Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Докторська дисертація «Проблема реконструкції мови трипільської культури» (українська мова, загальне мовознавство, 2002).

Доцент кафедри сучасної української мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 2002 року, професор кафедри з 2013 року.

Викладає курси:

• «Актуальні питання української мови»,
  • «Живомовні джерела української мови»,
  • «Мовні контакти»,
  • «Українська мова в аспекті прескриптивної лінгвістики»,
  • «Перцепція поетичного мовлення»

Наукові зацікавленняісторія мов, стародавні писемності, міфологія, історія астрономії.

Член президії Академії наук вищої освіти України, лауреат Міжнародної премії імені Г.С. Сковороди Національної спілки письменників України, дійсний член Болгарської академії наук і мистецтв, дійсний член Бразильської академії словесності, член-кореспондент Європейської академії наук, мистецтв та літератури (Франція), почесний доктор Інституту культури (Франція), лауреат премії Інституту культури (Франція), член ПЕН-клубу (Бельгія)

Основні публікації:

Україна

1. Деякі питання вивчення далеких генетичних зв’язків української мови. – К.: КНУБА, 1996. – 78 с.
  2. Українська мова в євразійському просторі. – К., 2006.

Франція:

1. Celestial symbols in the Ancient Greek myth and epic poetry. – Paris: Editions Institut Culturel de Solenzara, 2012. – 149 p.
  2. Indo-European astronomy in myths and languages. – Paris: Editions Institut Culturel de Solenzara, 2012. – 59 pp.
  3. Lost Oriental astronomy in ancient literature. – Paris: Editions Institut Culturel de Solenzara, 2012. – 142 pp.

Бельгія

1. Celestial symbols in Indo-European mythologies (Slavic and Celtic tradition). – Bruxelles: L’Esprit d’Aigles, 2012. – 173 p.

Греція

1. ΟΥΡΑΝΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ. – ΑΘΗΝΑ: ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ, 2013. – 89 Σ.
  2. ΟΥΡΑΝΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ. – ΑΘΗΝΑ: ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ, 2013. – 111 Σ.

США

1. Indo-European astronomy in myths and languages. – Publisher Bogdani (USA) 2013. – 144 p.

e-mail: trypillia@narod.ru