Центр фольклору та етнографії

Доля Олексій Леонтійович 17.01.1964 р.н. - директор Центру фольклору та етнографії.

Закінчив філологічний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка у 1989 році. З 1987 р. по 2008 р. працював на посадах молодшого, старшого та провідного наукового співробітника-етнографа та на посаді заступника директора з науково-організаційної роботи в Державному музеї народної архітектури та побуту України. За цей час Доля О.Л. організував і здійснив десятки етнографічних експедицій у різні регіони України. Ним зібрано тисячі етнографічних експонатів, опубліковано низку науково-популярних статей, присвячених різним аспектам музейної справи та розвитку етнографічної науки в Україні. За роки збирацької, наукової та популяризаторської діяльності Долі О.Л. було проведено понад сотню виставок декоративно-ужиткового мистецтва та взято участь в організації та проведенні десяти етнофестивалів («Червона Рута», «Країна мрій», «Свірж»). Доля О.Л. був автором проекту «Українська традиційна іграшка та лялька», що протягом десяти років презентувався виставками у Києві, Луганську, Вінниці та ін. Олексій Доля є незмінним науковим консультантом телевізійних телепередач з народної творчості.

За значний особистий внесок у збереження і популяризацію історико-культурної спадщини України, розвиток музейної справи, високий професіоналізм Указом Президента від 17 травня 2006 р. Олексію Долі присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Протягом 2008-2010 рр. Доля О.Л. був членом Колегії Міністерства культури та туризму України та радником Міністра культури та туризму з питань народної культури.

З 1 вересня 2009 року Доля О.Л. працює в Центрі фольклору та етнографії Інституту філології на посаді провідного спеціаліста-етнографа.

З січня 2011 року займає посаду Директора Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та доцента кафедри фольклористики (за сумісництвом).

Оверчук Оксана Леонідівна, 15.06.1970 р.н., м. Маріуполь.

Провідний спеціаліст-етнограф Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Закінчила 1987 р. відділення української мови та літератури філологічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка. Працює в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка з 1992 р. на посадах провідного спеціаліста-етнографа Центру фольклору та етнографії та посаді асистента кафедри фольклористики (за сумісництвом).

Фольклорист, дослідник фольклористичної діяльності Південно-Західного відділу Російського Географічного товариства. Автор близько десяти наукових публікацій з історії фольклористики.

Сфера її наукових інтересів охоплює також проблеми етнографії, народного декоративного мистецтва. Оксана Оверчук займається польовими дослідженнями сучасного фольклорного матеріалу, впродовж багатьох років керує фольклорною практикою студентів Інституту філології.

З 2005 року координує діяльність мистецької зали Інституту, організовує виставки художніх робіт, зустрічі з видатними діячами науки та культури України.

Рудницька Анжеліка м. Рівне.

Телеведуча і автор легендарної музичної телепрограми «Територія А» – першого українського телевізійного хіт-параду кліпів, котрий став прообразом нинішніх «фабрик зірок». «Територія А» під незмінним керівництвом Анжеліки відкрила країні багато артистів, які й досі є найвідомішими в Україні.

Співачка. Видала 6 альбомів. Серед них - «Диво» (спільний із Віктором Павліком), «Іграшка», «Будь зі мною!», «ANZHELIKA.RU», «Знайди мене». Нині готується до виходу франкомовний альбом під робочою назвою «Моn ami».

Самобутня художниця, що створила симбіоз етнічного і модерного мистецтва. Засновник течії ЕТНОМОДЕРН. На її рахунку більше 50 виставок (близько 40 - персональні). Полотна Анжелки експонувалися у художніх музеях і галереях України, Франції, Угорщини, Бельгії, Нідерландів, Болгарії, Румунії, Македонії, Сербії, Естонії, Чорногорії, Литві, Латвії, Польщі, Кореї. Виданий художній альбом-каталог «УКРАЇНСЬКИЙ ВСЕСВІТ» у двох частинах (2008, 2009 р.р.). Член Спілки народних майстрів України. Володар всесвітньої премії «WORLD MASTERS» (2010 р.).

Письменниця. У 2009 році видала жіночий роман «Пристрасна траса до щастя».

Журналіст. Закінчила Київський національний університет імені Т.Шевченка за спеціальністю журналістика. Має численні публікації у періодичних виданнях (першу замітку опублікувала у 13 років), створила багато авторських програм на ТБ і радіо. Член Спілки журналістів України.

Викладач. Викладала майстерність телеведучих в Інституті кіно і телебачення при Київському національному університеті культури та мистецтв.

Нині працює в Центрі фольклору та етнографії Інститут філології при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка провідним спеціалістом-фольклористом.

Віце-президент мистецької агенції «Територія А».У 1996–2001 роках головний редактор часопису “Православие и культура”.

Президент Фонду відродження культурного середовища Києва.

Кавалер ордена святої Ольги ІІІ ступеня (2009 р.).

Цибульська Олена Олегівна 26.03.1981р.н. м. Київ.

В 1997 році закінчила повний курс школи мистецтв Ватутінського відділу освіти за спеціальністю фольклор. У 2003 році закінчила Київський національний університет культури і мистецтв ( факультет музичного мистецтва) та отримала диплом з відзнакою.

З вересня 2001 року по вересень 2003 року працювала в дитячій музичній школі № 4 ім. Д. Шостаковича.

З 2003 року працює в Молодіжному центрі культурно-естетичного виховання Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівником вокального гурту «Роксоланія».

У 2007 році закінчила аспірантуру Інституту філології, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на кафедрі фольклористики.

З 2004 року учасниця етно-хаос гурту «ДахаБраха».

З жовтня 2003 року працює провідним спеціалістом – фольклористом в Центрі фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.