Лещинська Світлана Сергіївна

Асистент кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Народилась у смт Брацлав Немирівського р-ну Вінницької обл. 21 квітня 1971 р. Після закінчення київської середньої школи № 204 навчалася на музично-педагогічному відділенні Київського міського училища №2, по закінченню якого в 1990 р. отримала диплом учителя музики (з відзнакою).

Понад 15 років викладала музику в початкових та середніх школах м. Києва, хореографію для студентів Київського педучилища №2, керувала хореографічною та постановочною роботою в ансамблі українського та польського фольклору «Ластівки-Яскулки» Київського міського будинку вчителя.

Вищу освіту здобувала в Україні та Польщі. У 1996 р. закінчила з відзнакою факультет народної художньої творчості Київського Державного Інституту Культури за спеціальністю «керівник народного хору, викладач фахових дисциплін», а в 1997 – фольклорне відділення Університету Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща) за спеціальністю «польський народний танець».

З 2001 р. працює викладачем кафедри фольклористики Інституту філології, де викладає ряд дисциплін для спеціальності «Фольклористика, українська мова та література, іноземна мова», серед яких профільними є:

• «Хореографія»,
  • «Керівництво гуртами народного співу»,
  • «Транскрипція народної музики»,
  • «Художня специфіка сценічного тексту»,
  • «Режисура народних свят та обрядів»,
  • «Вокальний ансамбль»,
  • «Актуальні проблеми музичної фольклористики»

Є постійним керівником навчальних фольклорних практик для студентів-фольклористів. За сумісництвом працює керівником (хореографом-постановником) Народного ансамблю української музики «Роксоланія» Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Підготовила до захисту кандидатську дисертацію на тему «Українські та польські ліричні монострофи: особливості поетики та мелосу, взаємовпливи».

Коло наукових інтересів обіймає ряд актуальних проблем музичної фольклористики, зокрема: розвиток сучасної хореологічної науки, порівняльне вивчення слов’янського (зокрема українського та польського) фольклору, каталогізація та збереження зразків музичного фольклору, створення відеофонду уроків з українського традиційного танцю тощо.

За результатами власних досліджень у ґалузі фольклору опублікувала ряд статей в українських та зарубіжних фахових виданнях.

Є автором багатьох культурно-освітніх проектів (у тому числі міжнародних). Співпрацює з організаторами Міжнародних фестивалів у м. Кіль (Німеччина), м. Сіліфке, м. Манісі та м. Газіантеп (Туреччина), з громадською організацією «Осака в світі» (Японія), почесним членом якої була обрана в 2010 р., є координатором українського представництва громадської культурної організації «Форум Україна–Норвегія».

E-mail: lana.leshch@gmail.comМає сторінку у Facebook.