Хоменко Наталія Михайлівна

Кандидат філологічних наук, асистент кафедри фольклористики

Дата та місце народження: 28.03.1981, с. Спаське Сосницького р-ну Чернігівської обл.

Закінчила у 2002 році Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької за спеціальністю «Народна художня творчість», у 2007 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка і здобула кваліфікацію магістра філології. У 2010 р. закінчила аспірантуру Київського університету.

З 2010 року працює асистентом кафедри фольклористики Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка та старшим науковим співробітником НЦНК «Музей Івана Гончара».

У 2013 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Український народний романс: ґенеза жанрових різновидів».

Наукові інтереси прямовані на вирішення проблеми побутування пісенних новотворів у народному середовищі, зокрема жорстокого романсу та специфіки відтворення народнопісенних зразків у вторинному середовищі.

Є автором низки публікацій, зокрема

1. «До проблеми жанрової класифікації української пісенності»,
  2. «Український народний романс: історія та теорія вивчення жанру»,
  3. «Український народний романс: проблема жанрової ідентифікації»,
  4. «Проблема дифузіїі у фольклорі (на матеріалі народного романсу)»,
  5. «Жорстокий романс: фольклор чи псевдофольклор»,
  6. «Український народний романс: поетикальний ресурс» тощо.

Проводить практичні та семінарські заняття з таких курсів:

• «Українське народнопісенне виконавство»,
  • «Методика роботи з фольклорним ансамблем»,
  • «Теорія фольклору»,
  • «Сучасні напрямки зарубіжної фольклористики»,
  • «Організація та методологія фольклористичних досліджень»,
  • «Традиційне народне виховання: фольклорний аспект».

З 2007 року є керівником співочих гуртів Народного ансамблю української музики «Роксоланія».

Бере активну участь в експедиційній роботі кафедри фольклористики. Також здійснила низку власних експедицій, зокрема на Чернігівщину, Луганщину, Одещину. Експедиційні матеріали використовуються для роботи зі студентами спеціалізації «Музична фольклористика», зокрема таких навчальних дисциплін, як «Українське народнопісенне виконавство», «Транскрипція народної музики», «Методика роботи з фольклорним ансамблем» і ввійшли до двох видань аудіо-диску ансамблю «Роксоланія».