Марчун Оксана Володимирівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри фольклористики

Дата і місце народження: 19.03.1972, м.Київ.

Доцент кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заслужений діяч естрадного мистецтва України, керівник Студії естрадного вокалу Центру культури і мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Закінчила Інститут мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Захистила дисертацію за темою «Поетика української народної колискової пісні: мотиви, функції, образи» (2005).

Викладає навчальні курси:

• «Теорія музичного фольклору»,
  • «Європейські музично-фольклористичні школи»,
  • «Народна музика»,
  • «Художня специфіка фольклорних жанрів у контексті сучасної музики та театру»,
  • «Дитячий фольклор»,
  • «Основи усної комунікації»,
  • «Вокальний ансамбль»,
  • «Хоровий клас»,
  • «Етика у фольклорі»,
  • «Естетика фольклору»,
  • «Обробка народної пісні»,
  • «Фольклористичний аналіз народної пісні».

Щорічно здійснює польові дослідження з українського фольклору в обсязі фольклорно-етнографічної практики студентів.

Композитор, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України, лауреат численних Міжнародних та Всеукраїнських пісенних конкурсів. Автор понад трьохсот пісень (включаючи тексти), романсів та дитячих дивертисментів, які почасти представлені в українських та зарубіжних засобах масової інформації, багатьох гімнів (зокрема, гімну Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

Досвідчений дитячий педагог музики та співу. Автор пісень до дитячих дисків «Лялька Пітті», «Сонце в долонях»  та низки наукових статей, зокрема

1. «Прагмема колиски в контексті колисанки» (2005),
  2. «Питання комплексного аналізу українських колисанок» (2005),
  3. «Перший дім дитини» (2005) та ін.

Є автором навчального посібника для студентів «Український дитячий фольклор (народнопоетичний та етномузикознавчий аспекти» (2006).