Всеукраїнський навчально-науковий центр шевченкознавства

Всеукраїнський навчально-науковий центр шевченкознавства (далі – Центр) створений при кафедрі історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології за ініціативи ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка на виконання Плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка (наказ № 292-32 від 21.03.2013 р.). Нині Центр перебуває при кафедрі історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості.

Мета Центру – сприяти реалізації стратегічного завдання Київського національного університету імені Тараса Шевченка щодо рівноправного входження до світового та європейського освітнього простору шляхом популяризації творчості Тараса Шевченка та українського шевченкознавства у світовому науковому, освітньому, культурному й літературному просторі.

Основні напрями діяльності Центру:

• участь у формуванні гуманітарного простору сучасної Української держави, зокрема її шевченкознавчого вектору;
  • розробка і практична реалізація наукових, навчальних і культурних проектів і програм у галузі шевченкознавства;
  • участь в організації наукових конференцій, наукових семінарів, спрямованих на розбудову шевченкознавства;
  • написання і видання сучасної шевченкознавчої навчально-методичної літератури для наукових та освітніх установ України;
  • підготовка до друку із науковим коментарем і фаховими передмовами наукових збірників, монографій, посібників, матеріалів у галузі шевченкознавства, видання і перевидання фундаментальних праць у галузі;
  • наукове керівництво підготовкою курсових, бакалаврських, магістерських, кандидатських і докторських дисертацій у галузі.

Директор Центру – д.ф.н., доц. Приліпко Ірина Леонідівнател. +3 8(050) 387-91-93

Старший лаборант Центру Бунчикова Олена Олександрівна, тел. +3 8(099) 421-21-92

Контакти центру: 239-34-30 ; кімната 80.

e-mail: shevchenko.center@gmail.com